ŠPANJOLSKA - IRSKA 4:0

Španjolci odradili zagrijavanje za Vatrene: Potpuni potop Trapove Irske u Gdanjsku!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 14. lipanj 2012. 22:18

Nogometaši Španjolske lakoćom su pobijedili Irsku 4-0 u utakmici 2. kola skupine C Europskog prvenstva. Time je Irska završila sa svojim nadanjem da će ugledati četvrtfinale.

Nikakve neizvjesnosti nije bilo u ovih 90 minuta, kako se uostalom i očekivalo prije utakmice. Ako je i bilo optimista po pitanju irskih mogućnosti, onda su i oni postali shrvani nakon točno tri minute i 49 sekundi.

Toliko je bilo potrebno Fernandu Torresu da iskoristi grešku obrane Iraca, te da zabije prvi pogodak na utakmici (malo iskosa pod gredu). Bio je to ujedno najbrži gol Španjolske na europskim prvenstvima, a i najava da bi Shay Given mogao još jednom na ovom Euru, nakon Hrvatske, biti u velikim problemima.

No, Španjolska je velikim dijelom utakmice doslovno "gušila" loptu. Gotovo je konstantno lopta bila u posjedu igrača Del Bosquea, no u pravilu su u pitanju bila dosadna i vječna dodavanja na dvadesetak metara od irskih vratiju. Španjolci su se gotovo sramili uputiti udarac u izglednim šansama, pa su se odlučivali čak i za dodavanja na nekoliko metara od Givena.

Nemoćni Irci su pak zaprijetili možda jednom ili dva puta tijekom utakmice i, zapravo, se samo čekalo koliko će još puta kapitulirati irska obrana, odnosno, koliko će Španjolci imati želje zabijati golove na ovom ogledu.

U prvom dijelu, nakon Torresova bljeska na samom startu, više nije bilo pogodaka, dok su u nastavku još zabijali David Silva, opet Torres, pa Cesc Fabregas, koji je na travnjak ušao baš umjesto Torresa.

Tako je ova 4-0 pobjeda najveća pobjeda neke od reprezentacija na aktualnom Euru. Isto tako, najveća je ovo pobjeda Španjolaca na Eurima, kao i najveći poraz Iraca.

Također, Torres je došao do ukupno četiri pogotka na europskim prvenstvima, te je zajedno s Davidom Villom najbolji španjolski strijelac u povijesti ovih natjecanja. Zabio je i Fabregas drugi pogodak na ovogodišnjem prvenstvu.

U zadnjem kolu skupine igraju Španjolska - Hrvatska i Italija - Irska, a na ljestvici su trenutačno aktualni prvaci Europe i Hrvati na vrhu s četiri boda, dok Talijani imaju dva boda.

Euro, skupina C, 2. kolo:

Italija - Hrvatska 1-1 (Pirlo 39 / Mandžukić 72)

Španjolska - Irska 4-0 (Torres 4, 70, Silva 49, Fabregas 83)

Redoslijed: 1. Španjolska 4, 2. Hrvatska 4, 3. Italija 2, 4. Irska 0.

ŠPANJOLSKA - IRSKA 4:0 (Torres 4', 70', Silva 49', Fàbregas 83')

Stadion: Arena Gdansk

Sudac: Perdo Proenca (Portugal)

ŠPANJOLSKA: Casillas, Piqué, Ramos, Arbeloa, Alba, Iniesta (od 80. Cazorla), Xavi, Alonso, (od 65. Javi Martínez) Busquets, Silva, Torres (od 74. Fàbregas).

IRSKA: Given, St Ledger, Ward, O'Shea, Dunne, Whelan (od 80. Green), McGeady, Andrews, Duff (od 76. McClean), Keane, Cox (od 46. Walters).

Kraj utakmice.

90. minuta - Irci i dalje neumorno pjevaju i bodre svoju momčad.

83. minuta - GOOOL! Irci su na koljenima, Fabregas je zabio svoj drugi pogodak na prvenstvu.

82. minuta- Cazorla je nedugo nakon ulaska bio u prilici, Given brani.

77. minuta - Xavi je loše pucao iz slobodnjaka.

75. minuta - Keane je mogao smanjiti, ali Casillas je siguran.

74. minuta - Torres izlazi u igri je Fàbregas.

70. minuta - GOOOL! Torres se našao sam iapred Givena i bez problema zatresao mrežu.