ABA LIGA

DEBAKL U PODGORICI Očajni Zadrani upisali šesti uzastopni poraz od Budućnosti

Nakon domaće 71-67 pobjede protiv Szolnokija na otvaranju sezone u ABA ligi, košarkaši Zadra odigrali su i utakmicu 2. kola u kojoj nisu bili tako uspješni...
 Luka Gerlanc / CROPIX

Budućnost Voli upisala je i šestu uzastopnu pobjedu nad Zadrom u ABA ligi. Nikad lakše slavili su crnogorski prvaci za prvu ovosezonsku pobjedu kojom su izjednačili skor Dalmatincima na 1:1 poslije dva odigrana kola. Kvaliteta je odlučila u Morači, Zadrani su previše promašivali čak i otvorenih šuteva. A to, protiv skakački izuzetno močne Budućnosti, nije moglo ishoditi osim uvjerljivim porazom.

Pod dirigentskom palicom Aleksandra Čapina (14 p, 5 a, 3 sk) razigrani su bili Aleksa Popović, Suad Šehović, a kod gostiju Andrew Lawrence u prvom (12) i Ante Đugum (11) u drugom poluvremenu donekle su popravili dojam, dok je Josip Sobin ubacio većinu od svojih 13 poena u posljednjih sedam minuta kad se igralo bez obrana.

Gostujući sustav držao se do polovice prve četvrtine i poena viška 9:10. Dalje nisu mogli. Od 7. do 11. minute Podgoričani su napravili seriju 13:2 i poveli s 26:14. Serija promašaja Zadrana bez ofanzivnog skoka dovela je hrvatski sastav do ruba ponora u 18. minuti kad je Čapin položio za 44:21. Lawrence je popravio dojam za 46:29 uoči odmora.

Niti u nastavku nije bilo drugačije. Gotovo ekshibicijskom igrom izabranici Igora Jovovića nisu dozvoljavali da razlika pada ispod 20 poena. Treće razdoblje završili su s 25 viška, da bi maksimalnih 31 dostigli u 33. minuti (77:46). Od tada do kraja meča Budućnost je primila više poena nego u cijelom prvom poluvremenu - 22 za ipak uvjerljivo otvaranje sezone u Morači.

Budućnost Voli - Zadar 90:68

(24:14, 22:15, 23:15, 21:24)

PODGORICA - Dvorana Morača. Gledatelja 1500. Suci: Maričić, Nešković (obojica Srbija) i Bjedić (BiH).

BUDUĆNOST VOLI: Šehović 13, Mihailović 9 (2-4), M. Popović 2, Subotić 5, Komatina 3 (1-2), Mugoša, Vitkovac 7 (3-5), A. Popović 16 (1-1), Akindele 10 (2-4), Ivanović 2, Čapin 14 (5-6), Coleman 9 (1-1). TRENER: Igor Jovović.

ZADAR: Jardine 2 (2-2), Ivanov 6, Kraljević 2, Lawrence 12 (2-2), Sango 5, Sobin 13 (1-4), Đugum 11 (1-1), Ramljak 2, Batur 5 (2-2), Dijan, Car 8 (2-2), Prostran 2 (0-2). TRENER: Hrvoje Vlašić.

SLOBODNA BACANJA: Budućnost Voli 15-23 (65%), Zadar 10-15 (67%). OSOBNE POGREŠKE: Budućnost Voli 21, Zadar 21.

ŠUT: Budućnost Voli 43-65 (67%), Zadar 33-80 (42%).

SKOK: Budućnost Voli 37 (29+8), Zadar 24 (11+13).

TRI POENA: Budućnost Voli 5-12 (42%) - Šehović, Mihajlović, Subotić, A. Popović, Čapin; Zadar 2-10 (20%) - Sango, Batur.

ABA liga, 2. kolo:

Budućnost - Zadar 90-68

Radnički - Široki 75-55

Szolnoki - MZT Skoplje 81-69

Redoslijed: 1. Radnički 2-0, 2. Szolnoki 1-1, 3. MZT Skoplje 1-1, 4. Široki 1-1, 5. Zadar 1-1...6. Cedevita 1-0 (-1)...13. Cibona 0-1...

18. svibanj 2024 18:40