NBA LIGA

Prvaci Miami Heat teže su od očekivanog na svom terenu svladali Boston Celticse sa 93-86

U derbiju večeri u NBA ligi košarkaši Oklahoma City Thundera na svom su parketu svladali Portland Trail Blazerse sa 105-97, te tako preuzeli vodstvo na ljestvici skupine Northwest, Thunder sada ima omjer pobjeda i poraza 32-10, a Blazersi 31-11.

Domaći su do važne pobjede stigli sjajnom serijom od 15-0 u završnici kojom su zaostatak od 90-95 tri i pol minute prije kraja pretvorili u vodstvo 105-95 pola minute prije kraja. Briljirao je Kevin Durant koji je postigao 11 od tih 15 koševa, od toga tri trice, a zaustavio se na 46 koševa. U obrani Thundera istakli su se visoki igrači Serge Ibaka i Kendrick Perkins koji su "zaključali" reket i s nekoliko blokada u završnici također značajno pridonijeli pobjedi. Kod Blazersa najbolji je bio LaMarcus Aldridge sa 29 ubačaja i 16 skokova.

Prvaci Miami Heat teže su od očekivanog na svom terenu svladali Boston Celticse sa 93-86. Boston je nakon zakucavanja Krisa Humphriesa 3:08 minuta prije kraja poveo sa 86-84, ali do kraja dvoboja nije postigao niti jedan poen, dok je Miami ubacio devet za novu pobjedu. Sedam od tih posljednjih devet koševa na utakmici postigao je LeBron James, a sve s linije slobodnih bacanja, te se na kraju zaustavio na 29 pogodaka. Kod Celticsa najbolji je bio Humphries sa 14 koševa i 13 skokova.

Brooklyn Netsi nastavili su s odličnim rezultatima u 2014. godini rutinski svladavši Orlando Magic sa 101-90. Andray Blatche sa 18 koševa predvodio je Netse do osme pobjede u devet nastupa u ovoj godini, dok je Kyle O'Quinn sa 15 pogodaka bio najefikasniji kod Magica.

3. Denver 20 20 .500 11

4. Minnesota 20 21 .488 11 1/2