SRETNO DO BODOVA

Ibričićev penal presudio nesretnim Osječanima

Hajduk je dobio Osijeka s 1-0 uz puno sreće. Ili je bolje reći da su Osječani pobijedili sami sebe. U 84. minuti nesretni Jugović igrao je rukom u kaznenom prostoru, i darovao tako prigodu Senijadu Ibričiću da zabije s 11 metara i prometne se u junaka ove utakmice
 Joško Ponoš / Cropix

SPLIT - Taj nespretni pad u kaznenom prostoru i igranje rukom veznjaka Osijeka presudilo je pobjednika u ovoj utakmici koja je ponudila zanimljiv, živ nogomet i dosta prigoda na obje strane.

Na kraju se ne može reći da je pobjeda Hajduka nezaslužena, naprotiv Splićani su bili bolji za taman jedan gol, iako su Osječani pokazali da znaju igrati nogomet.

Osječani su se predstavili u solidnom izdanju na Poljudu. Poletna Steinbrücknerova momčad izvrsno je organizirana, taktički zrelo držali su svoju poziciju u defanzivi, a s loptom u posjedu išli bi okomito i brzo prema Subašićevim vratima.

Kao plod takve igre stigla je i njihova najbolja prigoda u 19. minuti preko Kneževića koji je na povratnu loptu Miličevića tukao za malo pored stative.

Hajduk je imao velikih problema u sredini terena, u organizaciji igre Skoko nije imao adektavnu podršku u M.Buljatu koji je mijenjao Andrića. Nedostajalo je probojnosti po bokovima, posebno po desnoj strani gdje je uštopan Oremuš dok su centaršuteve Šerića s lakoćom odnosili osječki stoperi Pranjić i Vida. Posebno se svidio mladi reprezentativac Vida.

Opet su Splićani podbacili u realizaciji, a izgledne prigode u 1. poluvremenu zapucali su Anas i Ahmad Sharbini. Braća su odigrala još jednu blijedu partiju.

I u nastavku je Hajduk bio premoćniji. Reja je pokušao s Tičinovićem umjesto Oremuša tražeći više probojnosti i konkretnije lopte za napadače. Splićanin su dugo pleli mrežu oko vratiju Osječana, ali sve je to bilo bezopasno.

Najbolju šansu u nastavku igre imao je Knežević, ali je u 59. minuti njegov udarac s 15-metara Subašić odbio u korner.

Reja je posegnuo i za Čopom kojeg je gurnuo u vatru umjesto indisponiranog Ahmada Sharbinija. Hajduk je nastavio pritiskati, ali i promašivati.

Hajdukovu nefikasnost silno se trudio izliječiti Ibričić i konačno je to uspio u samom finišu. Gol s 11 metara stigao mu je kao najbolja nagrada za sve što je pokušavao u ovoj utakmice. Ibričiću je ovo 7. prvenstveni gol u sezoni, a s travnjaka je zasluženo ispraćen uz ovacije.

Hajduk - Osijek 1-0 (0-0)

Strijelac: 1-0 Ibričić (85.-11m). Sudac: Ivan Bebek 6.5 (Rijeka); pomoćnici: Volf (Rijeka), Perica (Šibenik).

Žuti karton: Šerić (Hajduk) te Kurtović, Šorša (Osijek). Igrač utakmice: Senijad Ibričić (Hajduk)

Stadion Poljud. Gledatelja: 3000

Hajduk: Subašić 6.5 - Rubil 6.5, Pandža 6, Maloča 6, Šerić 6.5 - Oremuš 5 (od 46. Tičinović 6.5), Skoko 7, M.Buljat 6, An.Sharbini 5 - Ibričić 7.5 (od 88. Jertec -), Ah.Sharbini 5 (od 60. Čop 6).

Osijek: Kardum 6,5 - Ibriks 6, Pranjić 6.5, Vida 7, Šikić 6 - Kurtović 6, Jugović 5 (od 88. Primorac -) - Šorša 6, Knežević 6.5 (od 78. Škorić -), Barišić 6 - Miličević 6 (od 70. Nikšić -).

Svaguša formirao radnu grupu za pregovore s Torcidom na Kodeksu

Na prvoj sjednici novog Nadzornog odbora Hajduka održanoj uoči utakmice s Osijekom na prijedlog predsjednika kluba Joška Svaguše formirana je radna skupina za razgovor s Torcidom o svim spornim pitanjima - o suradnji, Kodeksu itd.

Uz predsjednika Skupštine Radovanija u radnoj skupini su predsjednik NO Sapunar, dopredsjednik Andabak, predsjednik Uprave Svaguša i članovi NO Lasić, Livaja i Pelivan.