SLAVIO I TOTTENHAM

Kalinić zabio dva pogotka za Blackburn

Pobijedio je i Manchester City (4-0 protiv Aston Ville) čime se borba za vrh dodatno zahuktala
Tottenham Hotspur's Rafael Van Der Vaart, left, and Wilson Palacios, right, go for the ball with Newcastle United's Joey Barton during their English Premiership soccer match at Tottenham's White Hart Lane stadium, in London, Tuesday, Dec, 28 2010 . (AP Photo/Alastair Grant) ** NO INTERNET/MOBILE USAGE WITHOUT FOOTBALL ASSOCIATION PREMIER LEAGUE(FAPL)LICENCE. CALL +44 (0) 20 7864 9121 or EMAIL [email protected] FOR DETAILS **
 AP

Hrvatski nogometaš Nikola Kalinić bio je središnja osoba utakmice 20. kola između West Bromwicha i Blackburna. Njegova momčad je, inače, kao gost slavila s 3-1.

Kalinić je postigao dva od tri pogotka gostiju, što su mu treći i četvrti pogodak ove sezone. Prvi je zabio već u 3. minuti kada je desnom nogom mirno naciljao mrežu suparnnika, dok je početkom drugog dijela (53. minuta) iskoristi grešku domaće obrane i postigao gol za tadašnjih 2-1. No, u 64. minuti je napravio nepromišljeni start, te je zbog grubog nasrtaja na Scharnera pocrvenio.

Na njegovu, ali i sreću Blackburna, zadržali su vodstvo 3-1 do kraja i tako upisali bitna tri boda.

Tottenham je pobijedio Newcastle na svom White Hart Laneu s 2-0, uz isti recept kao i tijekom vikenda. Tada su s igračem manje slavili kod Aston Ville (2-1), a i ovom prilikom su morali igrati s igračem manje jer je u 66. minuti crveni karton dobio Kaboul. U tom je trenutku Tottenham vodio 1-0, no do kraja su još povećali rezultat, a učinio je to Gareth Bale svojim šestim pogotkom u sezoni.

Veliki posao je pritom napravio hrvatski nogometaš Luka Modrić koji je opet zapaženo odigrao svih 90 minuta (nitko drugi od hrvatskih igrača u Tottenhamu nije ulazio u igru). Ukrao je Modrić loptu Carrollu, na dvadesetak metara od vlastitih vratiju, te je poveo kontru. Uposlio je potom Balea koji se stuštio prema šesnaestercu, te je lijevom nogom, potpuno iskosa, sjajno pogodio suprotni kut.

Prvi pogodak je bio vrlo sličan, ali s druge desne strane. Aaron Lennon je tada krenuo prema suparničkim vratima i rezantnim udarcem poslao loptu u suprotni kut mreže. Ovom pobjedom je Tottenham preskočio Chelsea na ljestvici i sada je četvrta momčad Premiershipa .

Prvu pobjedu sezone u gostima je proslavio Fulham. Slavila je londonska momčad kod Stoke Citya 2-0, a oba su pogotka postignuta u prvih deset minuta. Oba je pogotka postigao obrambeni igrač Christopher Baird.

Dvostruki strijelac je bio i Dudley Campbell za pobjedu Blackpoola kod Sunderlanda, također 2-0. No, to je Blackpoolu, novom Premierligašu, bila već peta pobjeda na strani ove sezone.

Privremeno je, pak, na vrh ljestvice dospio Manchester City i to lakom domaćom pobjedom protiv Aston Ville (4-0), koja je i dalje kriminalna u gostima (sedmi poraz u devet utakmica). Goste je iz Birminghama dotukao Mario Balotelli koji je postigao tri od četiri pogotka, s tim da je dva puta bio hladnokrvan udarcima s bijele točke.

Nogometaši Manchester Uniteda su se brzopotezno vratili na prvo mjesto ljestvice domaćeg prvenstva. No, pitanje je koliko ih to može zadovoljiti jer su kod Birminghama u utakmici 20. kola Premiershipa odigrali 1-1.

Sada na vrhu ljestvice dva kluba uz Manchestera, United i City, imaju po 38 bodova, no ipak je velika razlika u svemu jer United ima dvije utakmice manje.

Svi su znali da će gostovanje Fergusonovih nogometaša kod Birminghama biti krajnje opasno, a takvo što je i pokazalo devedeset minuta utakmice. Birmingham je jedan od najčvršćih domaćina u Premiershipu (do utorka su imali tri pobjede, četiri remija i samo jedan poraz), te i tijekom ove utakmice nije bio inferioran u niti jednom pogledu.

Izgledalo je da će ih slomiti jedno majstorstvo Bugarina Dimitra Berbatova, koji je ove sezone po tko zna koliko puta spašavao United. U 58. minuti je petom započeo akciju s Gibsonom negdje oko sredine igrališta. Gibson je povukao, vratio loptu Berbatovu, a ovaj je u trku s desetak metara pogodio bliži kut domaćih vratiju. Bio je to četrnaesti pogodak Berbatova u sezoni, te je prvi strijelac lige.

Ipak, zasluženi remi na kraju je donio Lee Bowyer u 90. minuti. Žigić je glavom spustio loptu na koju je uklizao Bowyer i pospremio je iza Van der Sara.

Recimo da ipak veću žal nakon svega mogu osjećati gosti. Dva puta su tijekom ogleda pogađali i okvir vratiju, jednom Giggs, a jednom Berbatov.