TROFEJ ZA VIDU

YouTube

Nogometaši Dinama iz Kijeva po 11. su put osvojili Ukrajinski kup, oni su u finalu boljim izvođenjem 11-eraca svladali Šahtar iz Donecka sa 5-4. U 120 minuta igre nije bilo pogodaka.

Junak pobjede bio je veteran na vratima Šovkovski koji je u sedmoj seriji raspucavanja obranio 11-erac Gladkiju.

Šahtar je nakon prve tri serije imao prednost od 3-1 i za pobjedu mu je trebao još samo jedan gol u posljednje dvije serije, ali niti jedan od njegovih izvđača nije bio dovoljno priseban da donese 10. naslov pobjednika Kupa momčadi iz Donecka. Nakon pobjede su navijači Dinama provalili na teren te u neobuzdanom slavlju uništili okvir gola.

Hrvatski reprezentativci Darijo Srna i Domagoj Vida odigrali su po svih 120 minuta za Šahtar, odnosno Dinamo, a Srna je bio i precizan izvođač prvoga 11-erca za Šahtar u raspucavanju.

24. travanj 2024 02:05