PALO 12 GOLOVA!

VIDEO Nestvarna utakmica u Readingu: Arsenal slavio sa 7-5 nakon što je gubio 0-4!

Arsenal je nakon 40 minuta igre gubio 4-0, ali u drugom dijelu su uspjeli nekako izjednačiti i poslije povesti u produžetku. Reading je izjedanačio, ali ni tu nije bio kraj
 AP

Najzanimljiviji ogled osmine finala engleskog Liga kupa odigran je na Madejski Stadiumu gdje su gledatelji imali priliku vidjeti čak 12 golova! Arsenal je slavio na gostovanju kod Readinga 7-5 nakon produžetaka iako je gubio čak 4-0...

Junak susreta bio je Arsenalov napadač Theo Walcott koji je upisao hat-trick uz dvije asistencije.

Arsenalov menadžer Arsene Wenger izveo je protiv Readinga posve različitu jedanaestorku od one koja je započela subotnji premierligaški ogled protiv Wigana. Na vratima Arsenala tako je stajao 20-godišnji Damian Martinez, vratar mlade argentinske reprezentacije, koji je do 37. minute vadio loptu iz mreže čak četiri puta. Drugi mu je gol nes(p)retno zabio suigrač Laurent Koscielny.

Međutim, Arsenal je do kraja regularnih 90 minuta uspio doći do izjednačenja i odvesti utakmicu u produžetke dvama golovima Thea Walcotta, te po jednim Oliviera Girouda i Koscielnyja. Gol za 4-4 zabio je Walcott u petoj minuti sudačke nadoknade.

Bio mu je to u tom trenutku drugi gol, a treći je zabio u 121. minuti za vodstvo "topnika" 6-5. Pet minuta prije toga je ruski napadač Pavel Pogrebnjak zabio glavom za 5-5 i poništio prvi od dva gola marokanskog napadača Marouanea Chamakha.

R5-7A by fasthighlights-2013

U preostalim utakmicama drugoligaši Leeds i Middlesbrough su skinuli "skalpove" prvoligaša Southamptona, odnosno Sunderlanda, dok je najveće iznenađenje ipak pobjeda četvrtoligaša Bradforda nad prvoligašem Wiganom.

Leeds je kod kuće savladao Sunderland 3-0, Middlesbrough je slavio na gostovanju kod Sunderlanda 1-0, dok je Bradford sa 4-2 nakon penala u gostima pobijedio Wigan.

Aston Villa je u gostima savladala trećeligaša Swindon s tijesnih 3-2 golom Christiana Bentekea u 90. minuti.

Engleski Liga kup, osmina finala:

Leeds - Southampton 3-0 (Tonge 35, Diouf 88, Becchio 90+3)

Reading - Arsenal 5-7, produžeci (Roberts 12, Koscielny 18-1g, Leigertwood 20, Hunt 37, Pogrebnjak 116 / Walcott 90+5, 120+1, Giroud 64, Koscielny 89, Chamakh 103, 120+3)

Sunderland - Middlesbrough 0-1 (McDonald 39)

Swindon - Aston Villa 2-3 (Storey 78, 81 / Benteke 30, 90, Agbonlahor 39)

Wigan - Bradford 2-4, na penale

18. svibanj 2024 10:42