REUTERS/Michael Dalder
EUROPSKO PRVENSTVO

BJELORUSKINJA MAZURONAK ZLATNA U MARATONU, BJELJAC NA 20. MJESTU Šustić Stanković 34., Stepan 41., Matošević 45.

Piše: HinaObjavljeno: 12. kolovoz 2018. 14:53

Bjeloruskinja Volha Mazuronak osvojila je zlato u maratonu zadnjeg dana Europskog atletskog prvenstva u atletici koje se održava u Berlinu, a najbolja od hrvatskih predstavnica bila je Bojana Bjeljac na 20. mjestu.

Favoritkinja Mazuronak je maraton istrčala za 2:26:22, drugo je mjesto pripalo Francuskinji Clemence Calvin (2:26:28), a treće Čehinji Evi Vrabcovoj-Nyvltovoj (2:26:31).

Hrvatska prvakinja u maratonu 29-godišnja Bjeljac je utrku završila za 2:37:31 i za dvije stotinke popravila svoj najbolji rezultat s maratona u Rotterdamu od ove godine.

Bojana Bjeljac

Osim nje danas su se u maratonu natjecale i Nikolina Šustić Stanković koja je s vremenom 2:42:44 zauzela 34. mjesto, zatim Nikolina Stepan na 41. mjestu (2:47.55) i Matea Matošević Hačić koja je bila 45. (2:56.29).

23. travanj 2024 23:34