Ronald Gorsic / CROPIX
36. IZDANJE KROSA SN

MLADI KRIŽEVČANIN JE POSEBNA PRIČA KROSA SPORTSKIH NOVOSTI 'Bit će to, najvjerojatnije, posljednja godina u kojoj ću ga trčati'

OGNJEN MERGON Mladi Križevčanin (22) svojevrsni je zaštitini znak Krosa, ima čak 14 nastupa kao osnovnoškolac, srednjoškolac i student te čak sedam puta slavio pobjedu u različitim konkurencijama
Piše: Maurizio NovoselObjavljeno: 09. travanj 2019. 20:59

Križevčani i Kros Sportskih novosti vole se javno već desetljećima. Puno je tamošnjih dječaka, djevojčica, mladića i djevojaka pobjeđivalo na prestižnoj utrci, a posebna priča je Ognjen Mergon (22).

Čak 14 godina nastupa, nije propustio niti jednu utrku, a počeo je još u drugom razredu osnovne škole. Kao osnovnoškolac slavio je u konkurenciji petih, šestih, sedmih i osmih razreda, kao srednjoškolac bio je najbrži u utrci učenika drugih razreda, a dvaput je pobijedio u studentskoj konkurenciji. On je poznati trkač Atletskog kluba Križevci i trenera Dragutina Palčića s brojnim osvojenim odličjima. Ove je godine osvojio treće mjesto na dvoranskom prvenstvu Hrvatske u utrci na 1500 metara, odlično je trčao i za klub na državnom prvenstvu u krosu. Lani je, zanimljivo, bio član mješovite križevačko-zagrebačke ekipe koja je pobijedila na triatlonu u Poreču. On je trčao, Matija Palčić biciklirao, a plivala je Sanja Žonja. Student je Fakulteta strojarstva i brodogradnje, ali će se, vjerojatno, premjestiti na Kineziološki fakultet.

SN

- Trčim i ove godine. Bit će to, najvjerojatnije, posljednja godina u kojoj ću trčati Kros SN-a. Još ću ovaj put trčati za Fakultet strojarstva i brodogradnje, a sljedeće godine prebacujem se na Kineziološki. U dobrom sam treningu, premda mislim da bi moglo biti i bolje. Ove godine trči i Marino Bloudek u studentskoj konkurenciji. Svega bi moglo biti. Znam da njega ne treba podcjenjivati - rekao je višestruki pobjednik Krosa Sportskih novosti Ognjen Mergon Ogi.

Nedavno je pobijedio i u zahtjevnoj utrci na 7 kilometara u sklopu Kalnik traila. Uvjerljivo, kako je to činio puno puta u karijeri. Teško bi, nabrzinu, mogli nabrojati sve njegove pobjede u krosu. Bilo bi prekrasno kad bismo ga još jednom vidjeli na pobjedničkom postolju u posljednjem nastupu na prestižnom natjecanju. Rekorderov posljednji kros u pobjedničkom stilu.

36. KROS SPORTSKIH NOVOSTI (13. travnja 2019.)

ORGANIZATORI

Sportske novosti

Hrvatski atletski savez

--------------------------------------------------------

PROPOZICIJE

> Pravo nastupa imaju svi redoviti učenici osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske po prijavi ovlaštene osobe škole ili atletskog kluba

> Nastupa do 10 trkača/ica po kategoriji, a za ekipni poredak boduju se tri najbolja rezultata učenika/ca pojedine škole

> Mlađi od 18 godina moraju imati pisanu suglasnost roditelja za objavu njihovih fotografija te imena i prezimena

> Škole jamče za zdravlje natjecatelja kojeg prijavljuju, kao i za to da pohađa navedeni razred, a nastup je na vlastitu odgovornost

> Ako pojedinac skrati zadanu duljinu staze, bit će diskvalificirana njegova/njezina kompletna ekipa

PRIJAVE

> Rok za prijave je 10. travnja 2019. do ponoći

> Prijave slati na mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. isključivo u EXCEL obrascu (Prijave), koji se može preuzeti sa službene internet-stranice Hrvatskog atletskog saveza www.has.hr

> Prijave poslane na drugi način i u drukčijem formatu neće biti prihvaćene

> Studenti za prijave trebaju kontaktirati Zagrebački sveučilišni športski savez

NAGRADE

> Pokali za plasman od 1. do 3. mjesta sveukupno SŠ, u konkurenciji učenika i učenica te sveukupno OŠ

> Medalje za plasman od 1. do 6. mjesta u svim kategorijama OŠ i od 1. do 3. mjesta u ostalima

SERVISNE INFORMACIJE

> Predlažemo dolazak najmanje dva sata prije nastupa radi podizanja startnih listića