REUTERS
MOTOCIKLIZAM

FANTASTIČNA BRAĆA MARQUEZ POKORILA I NJEMAČKU Alex se pobjedom vratio u vrh, Marc napravio nestvaran uspjeh - desetu godinu zaredom

Piše: HinaObjavljeno: 07. srpanj 2019. 16:59

Desetu godinu zaredom najbolji motociklist svijeta Španjolac Marc Marquez (Honda) bio je nepobjediv na stazi Sachsenring i po sedmi put trijumfirao u razredu motoGP na Velikoj nagradi Njemačke, a ukupno 49. put u karijeri.

Marquez je prvu pobjedu ostvario 2010. u razredu 125 ccm, a sljedeće dva trijumfa ostvario vozeći moto2. Osim što je u tih deset godina ostvario pobjede na utrkama, Marquez je svih deset puta bio najbrži i u kvalifikacijama te osvajao najbolja startna mjesta.

Marc Marquez je vodio od prvog zavoja utrke i sa svakim krugom povećavao svoju prednost. Njegova pobjeda upotpunila je obiteljski trijumf u Njemačkoj, jer je prethodno i njegov brat Alex slavio u moto2 razredu.

Marquez je drugoplasiranog sunarodnjaka Mavericka Vinalesa (Yamaha) ostavio za 4.587 sekunde, dok je na pobjedničko postolje stao i Britanac Cal Crutchlow (Honda), koji je za Marquezom zaostao 7.741 sekundi.

S pet pobjeda, tri druga mjesta te uz jedno odustajanje u dosadašnjih devet utrka nove sezone Svjetskog prvenstva Marquez je osvojio 185 bodova. Drugoplasirani Talijan Andrea Dovozioso (Ducati) ima 116 bodova, a treći je njegov sunarodnjak Danilo Petrucci (Ducati) sa 108 bodova.

Sljedeća, deseta utrka Svjetskog prvenstva na rasporedu je 4. kolovoza, a vozit će se za Veliku nagradu Češke na stazi u Brnu.

Nova pobjeda Alexa Marqueza i povratak na vrh

Španjolski motociklist Alex Marquez (Kalex) prvi je put u karijeri pobijedio na stazi Sachsenring, gdje se vozi Velika nagrada Njemačke, a četvrta ovosezonska pobjeda donijela mu je i povratak na čelno mjesto u redoslijedu za naslov svjetskog prvaka u razredu moto2.

Marquezu je ovo sedma pobjeda u razredu moto2, a ukupno 11. u karijeri u utrkama svjetskog prvenstva. Iza Španjolca prvi je do cilja stigao Južnoafrikanac Brad Binder (KTM) sa zaostatkom 1.208 sekundi, a treće mjesto osvojio je domaći motociklist Marcel Schroetter (Kalex) koji je za Marquezom zaostao 1.630 sekundi.

Marquez je nakon odustajanja u Nizozemskoj opet zasjeo na vrh redoslijeda vozača sa 136 bodova. Osam bodova iza Španjolca je Švicarac Thomas Luthi koji je u Njemačkoj osvojio peto mjesto.

VN Njemačke - moto3: Trijumf Talijana Dalla Porte

Talijanski motociklist Lorenzo Dalla Porta (Honda) ostvario je svoju prvu pobjedu na Velikoj nagradi Njemačke u razredu moto3. Za 22-godišnjaka je ovo prvi trijumf ove sezone, u kojoj je već četiri puta bio drugi.

Dalla Porta je za 72 tisućinke nadmašio Španjolca Marcosa Ramireza, a za 120 tisućinki bio brži od Arona Caneta, od kojeg je preuzeo vodstvo u ukupnom redoslijedu.

Nakon devet od 19 natjecanja u kalendaru Svjetskog prvenstva Talijan ima 125 bodova, a Španjolac 123.