Screenshot
POVIJESNI USPJEH

Piše: HinaObjavljeno: 18. studeni 2018. 14:00

Tek 15-godišnji turski motociklist Can Oencu (KTM) senzacionalno je pobijedio na utrci Velike nagrade Valencije u klasi moto3 postavši najmlađi pobjednik ikada na utrkama svjetskog moto-prvenstva.

Turčin je do pobjede u svojoj prvoj utrci uopće, jer je dobio posebnu pozivnicu organizatora za nastup, stigao i zahvaljujući brojnim padovima na mokroj stazi Cheste. Oencu je napravio pravi podvig u Španjolskoj, a Japanac Noburu Ueda iz 1991. godine je bio zadnji koji je slavio u debitantskom nastupu.

Španjolac Jorge Martin (Honda), koji je već ranije osigurao naslov svjetskog prvaka u ovoj klasi, zauzeo je drugo, a Britanac John McPhee (KTM) treće mjesto.

1. Can Öncü (TUR) KTM 43:06,370 min