Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images
SJAJNI REZULTATI

DVA ZLATA ZA TALIJANE ZA KRAJ SVJETSKOG PRVENSTVA U BIATLONU Dorothea Wierer slavila na 12.5, a Dominik Windisch na 15 kilometara

Piše: HinaObjavljeno: 17. ožujak 2019. 18:48

Posljednjeg dana Svjetskog prvenstva u biatlonu u švedskom Oestersundu oba naslova osvojili su talijanski natjecatelji, u utrci biatlonki na 12.5 kilometara s masovnim startom slavila je Dorothea Wierer, dok je u utrci biatlonaca na 15 kilometara također s masovnim startom pobijedio Dominik Windisch.

Wierer je na cilj stigla u vremenu od 37:26.4 minuta pogodivši 18 od 20 meta zbog čega je morala trčati dva kaznena kruga od po 150 metara. Do srebra je sa 4.9 sekundi zaostatka stigla Ruskinja Jekaterina Jurlova-Preht koja je također imala dva promašaja, a do bronce Njemica Denise Herrmann, koja je imala četiri promašaja, sa 15.4 sekunde iza pobjednice.

Windisch je slavio s vremenom od 40:54.1 minuta i tri promašaja, 22.8 sekundi ispred srebrnog Francuza Antonina Guigonnata, koji je također imao tri promašaja, a 23.3 sekunde ispred brončanog Austrijanca Juliana Eberharda koji je promašio četiri puta.