Nenad Dugi / CROPIX / CROPIX
'KOCKASTI' RAZVALJUJU

HRVATSKA DO VRHA NAPUNILA MREŽU NIZOZEMSKE I STIGLA NA KORAK DO POLUFINALA EUROPSKOG PRVENSTVA Zvijezda Dinama upisala se među strijelce

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 09. rujan 2019. 16:31

Hrvatska U19 reprezentacija slavila je 6-0 protiv Nizozemske i tako ostala u igri za polufinale na Europskom prvenstvu u futsalu.

Nakon 3-0 poraza od Španjolske, stigle su dobre vijesti za "kockaste" u Latviji, apsolutno su zasluženo slavili u utakmici koja je od prve do zadnje minute bila - istosmjerna.

Momčad izbornika Marinka Mavrovića u prvom je dijelu bila dominantna na terenu te je na krilima sjajnog Bože Sučića na odmor otišla s prednosti od 2-0. U prvih pet minuta nastavka riješeno je pitanje pobjednika, prvo je novi igrač Futsal Dinama Jakov Mudronja snažnim udarcem nakon asistencije iz kornera zabio za 3-0, a nekoliko minuta kasnije Osijekov Filip Petrušić zaobišao je suparničkog golmana i zabio za 4-0.

Konačan rezultat postavili su Rendić i Vukelić, a pobjeda je mogla biti i uvjerljivija. Nizozemska još čeka na premijerni gol na prvenstvu...

Slijedi dan odmora za "kockaste", a onda u srijedu slijedi borba za polufinale, odlučujuća utakmica protiv Ukrajine.

20. travanj 2024 00:17