Tomislav Kristo / CROPIX
SPRINTERSKA UTRKA

MALEC 59., DADIĆ 81. U KVALIFIKACIJAMA NA SVJETSKOM PRVENSTVU U NORDIJSKIM DISCIPLINAMA Pogledajte sve rezultate hrvatskih predstavnika

Piše: HinaObjavljeno: 21. veljača 2019. 15:21

U kvalifikacijama sprinterke utrke slobodnim stilom na Svjetskom prvenstvu u nordijskim disciplinama u Seefeldu nastupila su trojica hrvatskih skijaša trkača, a u konkurenciji 150 natjecatelja najbolji plasman ostvario je Edi Dadić koji je zauzeo 81. poziciji, Marko Skender je završio kao 86., a Jakov Hladika kao 102.

Pred skijašima je bila dionica od 1.6 kilometara koji je Dadić svladao za 2:24.42 minute, 28.85 sekundi sporije od najbržeg u kvalifikacijama Šveđanina Viktora Thorna, a 21.55 sporije od 30. Francuza Renauda Jaya, posljednjeg koji se plasirao u četvrtfinale.

Skender je ostvario vrijeme od 2:27.66, a Hladika 3:38.68 minuta.

Ranije u četvrtak održane su kvalifikacije skijašica trkačica na 1.2 kilometara u kojima su također nastupile tri hrvatske predstavnice, a najbolji plasman ostvarila je Vedrana Malec koja je u konkurenciji 113 natjecateljica zauzela 59. mjesto, dok su Gabriela Skender i Nika Jagečić zauzele 82., odnosno 83. mjesto. Malec je zadanu dionicu svladala za 2:45.17 minuta, 15.73 sekundi sporije od najbrže u kvalifikacijama Šveđanke Maje Dahlqvist, dok je za 30. Estonkom Mariel Merlii Pulles, posljednjom koja je izborila prolazak u četvrtfinale, zaostala 7.71 sekundu.

Skender i Jagečić ostvarile su gotovo identično vrijeme, Skender je trčala 3:10.42, a Jagečić 3:10.52 minute.

19. travanj 2024 16:29