REUTERS/Damir Sagolj
DOMINIRA JOŠ OD SOČIJA

NASTAVLJA SE NEVJEROJATNA DOMINACIJA ČUDESNOG KINEZA Na ovim Igrama dva puta rušio svjetski rekord i svojoj zemlji donio prvo zlato u Pjongčangu!

Piše: HinaObjavljeno: 22. veljača 2018. 15:01

Kinez Wu Dajing won donio je Kini prvo zlato na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu nakon što je u finalu utrke 500 m u brzom klizanju na kratke staze pobijedio suparnike sa svjetskim rekordom od 39.584 sekundi.

Srebrna medalja je pripala Južnokorenacu Hwang Dae-heonu (39.854), a brončana njegovom sunarodnjaku Lim Hyo-junu (39.919).

Short Track Speed Skating Events - Pyeongchang 2018 Winter Olympics - Men's 500m Finals - Gangneung Ice Arena - Gangneung, South Korea - February 22, 2018 - Gold medallist Wu Dajing of China skates to victory ahead of silver medallist Hwang Dae-heon of South Korea and bronze medallist Lim Hyo-jun of South Korea. REUTERS/Lucy Nicholson
REUTERS/Lucy Nicholson

Wu je najprije u četvrtfinalu srušio rekord, kojeg je 2012. postavio Amerikanac John Celski, a onda je u finalu svoj rekord popravio za 216 tisućinke.

Ovaj 23-godišnji Kinez je na Igrama u Sočiju prije četiri godine osvojio srebro na 500m iza Rusa Viktora Ahna, a ovdje je vodio u utrci od početka do kraja završivši 27 tisućinke ispred Hwanga.

Wu dominira u ovoj disciplini od Sočija i upisao je pobjede u deset utrka na 500m na svjetskim prvenstvima i u Svjetskom kupu.

No, u Pjongčangu nije se uspio plasirati u finale na 1,000m i na 1,500m jer je u kvalifikcijama zaradio kaznu.

18. travanj 2024 12:59