KORAK DO OI

NOVI VELIKI USPJEH MLADE KNINJANKE Matea Jelić osvojila je drugu uzastopnu medalju na Grand Prixu i sve je bliže Tokiju

Piše: Dean BauerObjavljeno: 15. rujan 2019. 12:29

Mlada Kninjanka koja neko već vrijeme brani boje splitskog Marjana, Matea Jelić (19) osvojila i drugu, uzastopnu ovosezonsku medalju na Grand Prix G-4 turniru. Nakon zlata u Rimu prije mjesec dana, Matea Jelić je jučer u japanskoj Chibi ponovo došla do finala kategorije do 67 kilograma, jedino što je ovaj put završnu borbu izgubila.

24 boda za Tokio

Matea je u 1. kolu svladala Belgijku Indru Craen 4:3, da bi u 2. kolu na tzv. zlatni bod bila bolja od Brazilke Caroline Santos. Treća borba, što je ujedno bilo četvrtfinale, bio je hrvatski obračun jer se Jelić sučelila reprezentativnoj kolegici, Zagrepčanki Dori Pole, inače brončanoj sa SP-a, ali u višoj kategoriji, do 73 kg. Matea je slavila 4:0 i tako osigurala medalju odnosno polufinale. U njem je pak bez većih problema pobijedila Kineskinju Guo Yunfei 8:2. Tek je u finalu naša reprezentativka naletjela na jaču suparnicu, a bila je to Francuskinja Magda Wiet Henin, također osvajačica bronce s posljednjeg SP-a, ali u kategoriji do 62 kg.

Sa srebrom iz Japana i nova 24 boda plus rimskih 40 bodova u lovu za mjesto na Olimpijskim igrama, Tokio postaje sve bliži za mladu Mateu. Dakako, još je dosta bodova u igri jer u sljedeća dva i pol mjeseca predstoji i treći Grand Prix turnir, zatim Europsko prvenstvo i na koncu završni Grand Prix.

Ostali rezultati hrvatskih predstavnika

Nikita Glasnović (do 57 kg)

plasman 5-8. mjesto

1. kolo: Carmen Marton (Aus) 10:6; 2. kolo: Joana Cunha (Por) 5:0; četvrtfinale: Phannapa Harnsujin (Taj) 4:7

Bruna Vuletić (do 57 kg)

1. kolo: Radwa Abdelkader (Egi) 6:8

Leon Glasnović (do 58 kg)

1. kolo: Hadipour Seighalami (Ira) 7:19

Doris Pole (do 67 kg)

1. kolo: Melissa Pagnotta (Kan) 7:1; 2. kolo: Paige Mc Pherson (SAD) 11:3; četvrtfinale: Matea Jelić (Hrv) 0:4

Lovre Brečić (do 68 kg)

1. kolo: Ignacio Morales (Čile) 1:26

Vedran Golec (iznad 80 kg)

1. kolo: Omar El Yazidi (Fra) 16:14; 2. kolo: Ivan Konrad Trajkovič (Slo) 10:2; Četvrtfinale: In Kyo-don (Kor) 3:14

20. travanj 2024 12:11