Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images
SLAVIO I KRIECHMAYR

APSOLUTNA SENZACIJA U SVJETSKOM SKIJAŠKOM KUPU Kćer slavnog olimpijskog prvaka u superveleslalomu u Italiji do prve pobjede u karijeri!

Piše: HinaObjavljeno: 29. veljača 2020. 13:58

Austrijska skijašica 23-godišnja Nina Ortlieb senzacionalna je pobjednica superveleslaloma za Svjetski kup održanog u subotu u talijanskom La Thuileu. Ona je za samo jednu stotinku bila brža od Talijanke Federice Brignone, vodeće u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Nina Ortlieb je kćer olimpijskog prvaka u spustu iz 1992. Patricka Ortlieba. Prije tjedan dana u Crans Montani po prvi puta bila je na postolju, osvojivši treće mjesto u spustu, a sada je ostvarila i prvu pobjedu u karijeri u Svjetskom kupu.

Treće mjesto osvojila je Švicarka Corinne Suter, koja je zaostala sedam stotinki, dok je četvrto mjesto pripalo Slovakinji Petri Vlhovoj (+0,39).

Hrvatskih predstavnica nije bilo u subotnjoj utrci superveleslaloma.

Vodeća u ukupnom poretku Svjetskog kupa Federica Brignone povećala je svoju prednost u odnosu na Amerikanku Mikaelu Shiffrin, koje nema već mjesec dana na skijaškim stazama zbog smrti oca. Brignone sada ima 1.378 bodova, odnosno 153 boda više od Shiffrin (1.225 bodova), dok je na trećem mjestu Petra Vlhova sa 1.189 bodova.

U poretku superveleslaloma vodi Corinne Suter sa 360 bodova, a druga je Brignone sa 341.

Austrijanac Kriechmayr slavio u superveleslalomu u Hinterstoderu

Austrijski skijaš Vincent Kriechmayr slavio je u subotu u superveleslalomu Svjetskog kupa u Hinterstoderu, što mu je druga pobjeda ove sezone, a šesta u karijeri.

Drugo mjesto osvojio je Švicarac Mauro Caviezel, koji je zaostao pet stotinki, dok je na trećem mjestu završio Austrijanac Matthias Mayer sa osam stotinki zaostatka. Francuz Alexis Pinturault bio je četvrti (+0,24).

Hrvatskih predstavnika nije bilo u subotnjoj utrci superveleslaloma.

Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde nije završio utrku, ali je unatoč tome ostao vodeći u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 1.022 boda. Njegov sunarodnjak Henrik Kristoffersen je na drugoj poziciji sa 957 bodova, a Pinturault je treći sa 948 bodova.

U poretku superveleslaloma petorica skijaša imaju realne šanse osvojiti mali kristalni globus. Vodeći je Mauro Caviezel sa 365 bodova, slijedi Kriechmayr sa 362, treći je Aleksander Aamodt Kilde sa 336, Matthias Mayer ima 324, a Norvežanin Kjetil Jansrud 305 bodova.

23. travanj 2024 13:18