TIZIANA FABI AFP
POBJEDA ZA POVIJEST

DANAS JE ISPISANA POVIJEST BIATLONA Martin Fourcade osvojio jedanaesto zlato i dostigao velikana Bjoerndalena, Jakov Fak osam sekundi do medalje

Francuski biatlonac Martin Fourcade (31) osvojio je zlatnu medalju na 20 km na svjetskom prvenstvu u Anterselvi osvojivši jedanaesto pojedinačno zlatno odličje čime se izjednačio s Norvežaninom Oleom-Einarom Bjoerndalenom.
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 19. veljača 2020. 19:12

Loši uvjeti na stazi, uzrokovani jakim vjetrom, u srijedu su zatvorili vrata potencijalnim senzacijama na Svjetskom prvenstvu u biatlonu, pa je pobjednik kraljevske utrke, one pojedinačne na 20 kilometara, Martin Fourcade. Ispod Francuza na postolje su se smjestili Johannes Thingnes Bø i Dominik Landertigner, a četvrti je bio mrkopaljski Slovenac Jakov Fak, koji je ostao osam sekundi od medalje...

Fourcade je tako nakon bronce u sprintu došao do prvog zlata na ovom Svjetskom prvenstvu, ali i već 12. u karijeri, čime se izjednačio na drugom mjestu (Emil Hegle Svendsen) svih vremena iza još nedodirljivog Olea Einara Bjørndalena, koji je točno 20 puta bio svjetski prvak. S druge strane, Fourcade sad s Bjørndalenom dijeli rekord od 11 pojedinačnih zlata.

- Bio sam ljut na sebe jer sam promašio posljednji metak - rekao je Francuz.

- Razočaralo me to nakon 19 pogodaka, htio sam tu "čistu listu", ali na kraju ipak ništa nije važno jer sam ponovo svjetski prvak.

Prvi put u pojedinačnoj utrci nakon Hochfilzena 2017.

- Prošla sezona bila je prilično teška i ponosan sam da sam se uspio vratiti, izboriti protiv svojih sumnji i noćnih mora. Ovaj svjetski naslov mi jako puno znači, možda i više nego ikad prije.

Savršenim pucanjem nije ostavio šansu konkurentima jer njegovo trčanje je gotovo uvijek savršeno. Na jednom promašaju bio je i Jakov Fak, s tim da je njegov stigao na drugom pucanju pa do kraja više nije uspio nadoknaditi tu kaznenu minutu. A koliko brzi su bili oni ispred njega pokazuje Fourcadeova prednost od gotovo minute ispred Johannes Thingnesa Bøa te minute i pol u odnosu na brončanog Landertingera...

Nastupio je u Antholzu i jedan hrvatski predstavnik - Krešimir Crnković utrku je završio na 76. mjestu od 103 biatlonca koja su prošla ciljem.

REZULTATI: 1. Martin Fourcade (Fra) 49:43.1 (1), 2. Johannes Thingnes Bø (Nor) +57 (2), 3. Dominik Landertigner (Aut) +1:22,1 (1), 4. Fak (Slo) +1:30,2 (1), 5. Weger (Švi) +2:25,5 (2), 6. T. Bø (Nor) +2:33,6 (3), 7. Maillet (Fra) +2:34,6 (4), 8. Nordgren (SAD) +3:04,3 (0), 9. Dale (Nor) +3:20,1 (4), 10. Samuelsson (Šve) +3:35,3 (2)... 76. KREŠIMIR CRNKOVIĆ (Hrv) +9:11,2 (5)... (tod)

23. travanj 2024 15:46