Swimming - LEN European Short Course Swimming Championships - 100 m Backstroke Women Final - Royal Arena, Copenhagen, Denmark December 14, 2017 - Katinka Hosszu of Hungary reacts. Scanpix Denmark/Claus Bech via REUTERS ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. DENMARK OUT. NO COMMERCIAL OR EDITORIAL SALES IN DENMARK.
Scanpix Denmark/Claus Bech via REUTERS

EUROPSKO PRVENSTVO

FANTASTIČNA MAĐARICA DODALA DVIJE NOVE ZLATNE MEDALJE SVOJOJ IMPRESIVNOJ KOLEKCIJI Hosszu sada ukupno u karijeri ima 92 medalje s velikih natjecanja

• Hina

• 06.12.2019. u 21:20

• Trećeg dana 20. Europskog prvenstva u plivanju u 25-metarskim bazenima u Glasgowu Mađarica Katinka Hosszu je svojoj povelikoj kolekciji medalja pridružila još dva zlata koja je osvojila na 200 metara leptir i 100 metara mješovito.

Hosszu je na 200m leptir slavila s vremenom od 2:03.21 minuta pretekavši u samoj završnici srebrnu Talijanku Ilariju Bianchi (2:04.20), dok je do bronce stigla Mađarica Zsuzsanna Jakabos (2:05.00).

Na 100m mješovito Hosszu je bila najbrža sa 57.36 sekundi, 23 stotinke zaostala je srebrna Ruskinja Marija Kamenjeva, a 1.26 sekundi brončana Finkinja Jenna Laukkanen.

S ova dva zlata Hosszu je stigla do učinka od tri zlata na ovom natjecanju, bila je najbolja i na 400m mješovito, a sada ukupno u karijeri ima 92 medalje s velikih natjecanja (olimpijske igre, svjetska i europska prvenstva što u 50-metsrskim što u 25-metarskim bazenima) od kojih su 62 zlatne.

U preostale tri finalne utrke plivačica održane u petak zlata su osvojile Britanka Freya Anderson na 100m slobodno, Talijanka Margherita Panziera na 200m leđno, dok su u štafeti na 4x50m slobodno Nizozemke i Francuskinje podijelile zlato.

Kod plivača su održana četiri finala, dva zlata su osvojili Rusi, Vladimir Morozov na 50m slobodno i Kliment Kolesnikov na 100m leđno, a po jedno Grk Andreas Vazalos s novim europskim rekordom na 200m mješovito i Talijan Gregorio Paltrinieri na 1500m slobodno.