Filip Zubčić
 REUTERS/Borut Zivulovic
REBENSBURG NAJBOLJA U KANADI

FILIP ZUBČIĆ ODLIČNIM PLASMANOM OSVOJIO PRVE BODOVE U VELESLALOMU Amerikanac Ford slavio u Beaver Creeku, veliki favorit razočarao

Piše: HinaObjavljeno: 08. prosinac 2019. 22:52

Amerikanac Tommy Ford pobjednik je veleslaloma Svjetskog kupa u američkom Beaver Creeku, dok je jedini hrvatski predstavnik Filip Zubčić zauzeo odlično osmo mjesto i osvojio prve bodove u ovoj disciplini.

Zubčić je sa startnim brojem 26 u prvoj vožnji bio 17., ali je sjajnom izvedbom u drugom laufu došao do osme pozicije s zastatkom od 2.10 za pobjednikom. Ford je uvjerljivo slavio ispred dvojice Norvežana Henrika Kristoffersena (+0,80) i Kristiana Nestvold-Haugena (+1.23). Fordu je to prva pobjeda u karijeri.

Veliki favorit Francuz Alexis Pinturault bio je tek 17.

Zubčić je s 32 boda sada 16. u poretku veleslaloma, a vodi Ford s 150 bodova. U ukupnom poretku vodi Austrijanac Mathias Mayer s 221 bodom.

Rebensburg najbolja u Lake Louiseu

Njemačka skijašica Viktorija Rebensburg pobijedila je u superveleslalomu Svjetskog kupa u kanadskom Lake Loiseu.

Rebensburg je do četvrtog trijumfa u karijeri u superveleslalomu došla ispred Talijanke Nicol Delago (+0,35), dok je treća bila Švicarka Corinne Suter (+0.42).

Trostruka osvajačica Svjetskog kupa Amerikanka Mikaela Shiffrin zauzela je 10. mjesto.