TREĆI PUT U KARIJERI

NA SLJEMENU ODRŽANO PRVENSTVO HRVATSKE Matej Vidović i Klara Stupar prvaci Hrvatske u slalomu

Piše: HinaObjavljeno: 21. ožujak 2018. 18:09

Treći put u karijeri Matej Vidović je postao hrvatski prvak u slalomu, dok je Klara Stupar prvi put slavila na prvenstvu Hrvatske koje je u srijedu održano na Sljemenu.

Vidović je do trećeg naslova slalomskog prvaka došao na uvjerljiv način. Na FIS Otvorenom prvenstvu Hrvatske pobijedio je s vremenom 2:09.15 sa 72 stotinke sekunde boljim vremenom od drugoplasiranog bugarskog skijaša Alberta Popova. Treće mjesto ukupno, a drugo u poretku državnog prvenstva osvojio je Elias Kolega sa 73 stotinke sekunde zaostatka. Četvrto mjesto ukupno i treće u hrvatskom prvenstvu zauzeo je Filip Zubčić sa 1.10 sekunde zaostatka.

Vidović je bio prvi nakon prve vožnje na iznimno teškoj stazi koju je postavio Ante Kostelić. Zanimljivo, čak 31 skijaš nije uspio završiti prvu vožnju. Vidović je svoju dominaciju potvrdio i drugim nastupom na stazi koju je postavio njegov otac i trener Goran Vidović.

Od naših ostalih predstavnika Natko Zrnčić Dim utrku je završio na 9. mjestu, a Samuel Kolega na 12. mjestu. Istok Rodeš, Mateo Rački i Dominik Sučec nisu završili prvu vožnju,

Kod djevojaka naslov prvakinje Hrvatske osvojila je Klara Stupar koja je utrku završila na drugom mjestu sa 1:38 sekundi zaostatka za pobjednicom Talijankom Matilde Minotto.

Treće mjesto utrke zauzela je naša Ida Štimac, koja nije uspjela zadržati vodstvo iz prve vožnje te je završila s +2.29 sekundi zaostatka za pobjedničkim vremenom. Tim plasmanom Ida je u poretku državnog prvenstva zauzela drugo mjesto, a treće mjesto u prvenstvu Hrvatske osvojila je Maja Fučak (+13.08) koja je u ukupnom poretku bila šesta. Edita Merenić utrku je završila na 7. mjestu, dok Petra Dragičević nije završila prvu vožnju.