NIJE BILO SREĆE

NEUSPJEH NAJBOLJE HRVATSKE BICIKLISTICE Mia Radotić nije završila cestovnu utrku na Europskom prvenstvu u Danskoj, slavila Nizozemka Vos

Piše: HinaObjavljeno: 05. kolovoz 2017. 22:11

Najbolja hrvatska biciklistica Mia Radotić (32) nije završila subotnju cestovnu utrku na Europskom prvenstvu u danskom Herningu, dok su hrvatski predstavnici u utrci za vozače do 23 godine starosti David Jabuka i Antonijo Barać zauzeli 64., odnosno 89. mjesto.

Radotić je bila jedna od samo 10 vozačica koje nisu uspjele završiti 120.6 kilometara dugačku ravničarsku stazu u Herningu, a naslov je osvojila najbolja biciklistica svih vremena, 30-godišnja Nizozemka Marianne Vos.

Trostruka svjetska prvakinja i olimpijska pobjednica iz Londona 2012., Vos je u Herningu stigla do svog trećeg europskog naslova svladavši u završnom sprintu srebrnu Talijanku Giorgiju Bronzini i brončanu Ruskinju Olgu Zabelinskaju.

I utrka vozača do 23 godine bila je odlučena u završnom sprintu nakon 160.8 kilometara, a slavio je domaći predstavnik Casper Pedersen ispred Francuza Benoita Cosnefroya i Švicarca Marca Hirschija. Jabuka je ciljem prošao sa 11, a Barać sa 23 sekunde zaostatka.

16. travanj 2024 19:48