POSLJEDNJA PREPREKA

ODBOJKAŠI MLADOSTI IZGUBILI U LISABONU Hrvatskog prvaka u uzvratu čeka jako težak zadatak za plasman u Ligu prvaka

Piše: HinaObjavljeno: 20. studeni 2019. 23:44

U prvom susretu posljednjeg pretkola Lige prvaka odbojkaši zagrebačke Mladosti su u Lisabonu izgubili od Benfice sa 0-3 (22-25, 20-25, 22-25).

Uzvratni susret je iduće srijede u Domu odbojke Bojan Stranić, a Mladost će loviti pobjedu 3-0 ili 3-1 kako bi izborila 'zlatni set' i preko njega stigla do Lige prvaka.

Hrvatski prvak je u prvom kvalifikacijskom kolu sa dvije pobjede bio bolji od engleske momčadi IBB Polonia London. U drugom pretkolu odvijala se daleko veća borba. Protivnik je bio austrijski prvak SK Zadruga Aich/DOB, a nakon što su obje momčadi ostvarile sa po 3-1, odlučivao je "zlatni set" u kojem je Mladost slavila sa 15-9 izborivši treće pretkolo.

Posljednja prepreka na putu do ulaska u grupnu fazu 'elitnog društva' u kojem je Mladost bila prije 20 godina, je portugalska Benfica.

Mladost je dobro ušla u meč i u prvom setu je vodila 17-11, pa 19-15. Nažalost, završnica seta je bila slaba. Benfica je smanjila na poen zaostatka (19-20), potom izjednačila na 21-21 i 22-22, a zatim nanizala tri poena za 25-22.

U drugom setu Portugalci su bili bolji na početku, no momčad Rade Malevića je izjednačila na 14-14, te 16-16. Benfica potom bježi na 22-18, te 23-19 što je bila prednost koju više nije ispustila. Na koncu je bilo 25-20.

U trećem setu Mladost je vodila do rezultata 8-7, Portugalci tada rade seriju 7-2 za vodstvo 14-10. Mladost je uspjela izjednačiti na 15-15, a u završnici seta u dva navrata je imala po dva poena prednosti (20-18, 21-19), ali nažalost to nije bilo dovoljno. Kao i u prvom setu Benfica je izjednačila na 22-22, a zatim osvojila tri poena za 25-22 i pobjedu 3-0.

Portugalce je do pobjede predvodio Andre Aleixo sa 19 poena, dok je Lucas Gaspar imao 12 poena, Kod Mladosti najbolji je bio Tymofil Poluian sa 10 poena.

16. travanj 2024 14:39