REUTERS
SUTRA STARTAJU SKIJAŠI

POČEO JE SVJETSKI SKIJAŠKI KUP Slavna Njemica slavila u prvoj utrci veleslaloma, jedina Hrvatica ispala u prvoj vožnji

Piše: HinaObjavljeno: 28. listopad 2017. 16:24

Njemica Viktoria Rebensburg pobjednica je prve utrke veleslaloma nove sezone Svjetskog kupa kojeg su skijašice u subotu voziole u Söldenu, dok je francuska skijašica, vlasnica malog Kristalnog globusa u ovoj disciplini svjetska prvakinja, Tessa Worley zauzela drugo mjesto.

Na stazi ledenjaka Rettenbach, gdje je start spušten zbog jakog vjetra, Rebensburg, koja je do sada upisala 14 pobjeda u Svjetskom kupu, bila je najbrža s vremenom 1:55.20, dok je Francuskinja zaostala 14 stotinki, a trećeplasirana Talijanka Manuela Moelgg, najbrža u prvoj vožnji, 53 stotnike.

Jedina hrvatska predstavnica u današnjoj utrci Leona Popović nije završila prvu vožnju.

Sutra bi u Soeldenu skijaši trebali voziti veleslalom, no kako se najavljuje još jači vjetar upitno je održavanje te utrke.