CEV
ODBOJKA

PRVE SUPARNICE HRVATSKIH ODBOJKAŠICA PORAŽENE NA STARTU KVALIFIKACIJSKOG TURNIRA ZA OI 'Nema nijedna ekipa koju ne možemo pobijediti'

Piše: HinaObjavljeno: 07. siječanj 2020. 16:41

U susretu 1. kola skupine B kvalifikacijskog turnira za plasman na OI u Tokiju, odbojkašice Njemačke su u nizozemskom Apeldoornu pobijedile Tursku sa 3-1 (25-15, 21-25, 25-21, 25-21).

Njemačku su do pobjede predvodile Hanna Orthmann sa 23 i Louisa Lippmann sa 22 poena, dok je u turskim redovima najbolja bila Zehra Gunes sa 17 osvojenih poena.

U skupini B igrat će i hrvatska reprezentacija koju u srijedu očekuje susret protiv Turske. Dan kasnije odabranice izbornika Danielea Santarellija igrat će protiv Belgije, a posljednji susret u skupini imat će u petak protiv Njemačke.

Drugu skupinu na turniru čine Nizozemska, Bugarska, Azerbajdžan i Poljska. Dvije najbolje ekipe iz svake skupine izborit će plasman u polufinale koje je na rasporedu 11. siječnja, a finale je dan kasnije.

Put u Tokio izborit će samo pobjednik turnira, a hrvatskim odbojkašicama je ovo posljednja nada za plasman na Olimpijske igre.

"Atmosfera je odlična i pune smo nade. U ekipi je puno mladih igračica, kojima je ovo prvi ovakav turnir tako da je pozitivna i određena pozitivna trema," kazala je hrvatska reprezentativka Sanja Gamma osvrnuvši se na suparnice.

"Protiv Njemačke i Belgije nismo dugo igrale, a riječ je o izvrsnim ekipama. S Turskom smo igrali ljetos na Europskom prvenstvu, izgubile sa 2-3, ali bilo je gusto i igrala se odbojka na visokom nivou. Turnir je težak, ali nema nijedna ekipa koju ne možemo pobijediti."