Damir Krajac / CROPIX
NAJBOLJI NAKON KOSTELIĆA

SKIJAŠKO ČUDO U ADELBODENU: IVICA KOSTELIĆ PODIGAO RUKE VISOKO U ZRAK Mladi hrvatski skijaš Elias Kolega napravio rezultat karijere!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 13. siječanj 2019. 15:21

Vijest godine za hrvatsko skijanje stiže iz švicarskog Adelbodena.

Mladi hrvatski skijaš Elias Kolega kojeg trenira Ante Kostelić osvojio je šesto mjesto u utrci slaloma, što mu je najbolji rezlutat u karijeri, ali ujedno i najbolji rezultat hrvatskog skijanja nakon ere Ivice Kostelića. Dosad su najbolja ostvarenja bila sedma mjesta.

22-godišnji Kolega imao je startni startni broj 48, u prvoj vožnji je završio kao 21,. a onda fantastičnom drugom vožnjom stigao do postolja, dugo držao vodeću poziciju pa završio kao šesti, samo tjedan dana nakon što je na Sljemenu bio 20.

Istok Rodeš je nakon prve vožnje bio 16. ali nije uspio završiti drugu vožnju, dok je Matej Vidović sa startnim brojem 29 ispao u prvoj vožnji.

Pobjednik je Austrijanac Marcel Hirscher, koji je bio treći u prvoj vožnji, a na kraju je slavio s vremenom 1:47.37, za nevjerojatni 16. uspon na pobjednički tron u Adelbodenu. Drugi je bio Francuz Noel Clement (+0.50), a treći Norvežanin Henrik Kristoffersen (+0.71).

Gips sa Samuelom i Eliasom Kolegom

Kolega je za pobjednikom zaostao 1,97 sekunde.

Hirscheru je ovo ukupno 67. pobjeda u karijeri u Svjetskom kupu, i sada nedostaje mu još 19 do rekorda legendarnog Ingemara Stenmarka.

Nakon današnje utrke Hirscher je povećao svoju prednost u poretku skijaša u slalomu, on sada ima 436 bodova, drugi je Švicarac Daniel Yule sa 278 bodova, a treći Henrik Kristoffersen sa 269 bodova. Od Hrvata najbolje je plasiran u poretku skijaša Istok Rodeš na 19. mjestu sa 72 boda, drugi je Kolega na 26. mjestu sa 51 bodom, a Vidović je na 27. mjestu sa 49 bodova.

I u ukupnom poretku je Hirscher prvi sa 976 bodova, drugi je Kristoffersen sa 571 bodom, a treći je Francuz Pitaurault sa 494 boda. Rodeš je u ukupnom poretku 54. sa 72 boda, Kolega je 71. sa 51 bodom, Vidović 73. sa 49 bodova, a Zubčić je 80. sa 36 bodova.