CROPIX
EBEL LIGA

TEŠKI DANI ZA ZAGREBAČKU MOMČAD Upalio se alarm na uzbunu, Medveščak doživio osmi uzastopni poraz

Piše: HinaObjavljeno: 19. prosinac 2017. 23:13

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka nastavili su crni niz i u svom 29. ovosezonskom nastupu u austrijskom EBEL-u doživjeli 17. poraz, a osmi zaredom, izgubivši na gostovanju kod Red Bull Salzburga sa 2-5 (1-2, 0-1, 1-2).

Harris (4) i Brouillette (13) donijeli su dva pogotka prednosti domaćoj momčadi u prvoj trećini, a Sašo Rajsar je 38 sekundi prije kraja prvog dijela vratio nadu Medveščaku. Na početku druge trećine (22) Mueller je iskoristio igrača više i pogodio za 3-1.

Red Bull je početkom treće dionice poveo 4-1 pogotkom Hubera (42), kad je Medveščak imao brojčanu prednost na ledu i tu je pitanje pobjednika odlučeno. Istina, deset minuta kasnije je Poyhonen pogodio za 4-2, ali neizvjesnosti nije bilo. U 58. minuti Hughes je postavio konačnih 5-2.

Medveščak je ostao na 38 bodova što je u ovom trenutku dovoljno za 9. mjesto. Od šestog mjesta, posljednjeg u gornjem domu na kojem je sada Innsbruck, zagrebački sastav je udaljen četiri boda. Red Bull je u 30 nastupa sakupio 51 bod i nalazi se na 4. mjestu. Vodeći Vienna Capitalsi imaju 66 bodova, drugi su Black Wings iz Linza sa 55, a treći KAC iz Klagenfurta sa 54 boda.

Za dva dana, u četvrtak, 21. prosinca (19.15 sati), hokejaši Medveščaka će u Ledenoj dvorani Doma sportova ugostiti petoplasirani Dornbirn koji ima 43 boda.

25. travanj 2024 14:30