Damir Krajac / CROPIX
VELIKO SRCE I BORBENOST

UNATOČ SJAJNOJ IGRI, HRVATSKI ODBOJKAŠI PORAŽENI U ZLATNOJ EUROPSKOJ LIGI Novi trener na hrvatskoj klupi već je u mjesec dana napravio čudo

Piše: Zlatko KarloObjavljeno: 25. svibanj 2019. 23:31

U prvom kolu Zlatne Europske lige hrvatski reprezentativci predvođeni novim izbornikom Emanueleom Zaninijem odigrali su odličnu utakmicu u dobro ispunjenoj dvorani Omnisport u Apeldoornu protiv Nizozemske, izgubivši na kraju u ruletu petog seta sa 2:3. Prvi set pripao je favoriziranom domaćinu, koji je uz veliku podršku publike vodio cijelim tijekom susreta. Imali su 8:3, 16:8 i 21.17, te konačno 25:20.

Ali, već u drugom setu okreće se cijela priča, Hrvati vode sa 8:6, imaju čak i 16:9 i 21:17 ali i 25:17. Velika borba vodila se i u trećem setu, poen za poen, no set je s(p)retno pripao domaćinima, koji su vodili 8:7, 16:13 i 21:19. Sjajan su otpor odnedavno Dabrovi pružili su i u četvrtom setu, gdje su bivše osvajače zlatne olimpijske medalje iz 1996. godine i europske prvake iz 1997. te svjetske doprvake iz 1994. godine potpuno nadigrali. Poveli su sa 8:6, imali 16:13 i 21:18, 25:20.Nažalost, u petom setu, neparnom, a u ovoj utakmici oni su odlazli na stranu domaćina, Hrvatska je izgubila. Nizozemci su poveli sa 5:3, pa 0:7 i 12:9, do konačnih 15:10.

Prijem servisa bio je na strani domaćina, 54% prema 40% Hrvata, a jedino su Žukovski i Šestan odradili svih pet setova u postavi.

U prvoj službenoj utakmici pod palicom novog Izbornika, Emanuele Zaninija, unatoč porazu, naši igrači pokazali su veliko srce i borbenost, što je sjajna pozivnica za srijedu i susret 2. kola protiv Španjolske, koja je sa 3:1 pobijedila Estoniju (25:18, 25:18, 21:25, 25.19).

U skupini B odbojkašica, u Zlatnoj Europskoj ligi gdje nastupaju i naše djevojke, u susretu 1. kola Mađarska je pobijedila Francusku sa 3:1 (23.25, 25:16, 25:20, 25:19).

20. travanj 2024 18:18