VLADO KOS / CROPIX
GIMNASTIČKI SVJETSKI KUP

USPJEŠNA 'GENERALKA' ZA SVJETSKO PRVENSTVO Ana Đerek se iz Guimaraesa vraća s dvije medalje

Piše: Vedran BožičevićObjavljeno: 23. rujan 2019. 12:21

Posljednju provjeru prije Svjetskog prvenstva u Stuttgartu Ana Đerek je okončala s dvije osvojene medalje. Na turniru Svjetskog kupa u Guimaraesu splitska je gimnastičarka osvojila drugo mjesto na gredi i treće na tlu. Na gredi je zaradila ocjenu 12.400, a na tlu je s 12.600 završila na trećem mjestu, ali joj je i to bilo dovoljno da osvoji naslov ukupne pobjednice FIG World Challenge Cupa u ovoj disciplini. Druga hrvatska predstavnica u finalu ove sprave, Karlovčanka Petra Furač, završila je na osmom mjestu (11,000).

Dodajmo da su nakon Guimaraesa poznati svi hrvatski putnici na SP u Stuttgartu u muškoj konkurenciji. Nakon što je Filip Ude zbog ozljede otkazao nastup, za ispražnjeno se mjesto borilo nekoliko gimnastičara. Aurel Benović, Renato Prpić i Matija Baron nisu u Portugalu uspjeli ispuniti zadane kriterije, pa će u Stuttgart 19-godišnji Osječanin Mauro Nemčanin, zahvaljujući bodovima koje je dobio za lanjski plasman u finale juniorskog EP-a. On će se pridružiti sigurnim putnicima Tinu Srbiću i Robertu Seligmanu.

19. travanj 2024 20:01