REUTERS
PARALELNI SLALOM

VELIKO IZNENAĐENJE Senzacionalni Francuz pobijedio s jednim štapom, Filip Zubčić ispao u 1. kolu, kao i veliki Marcel Hircher

Piše: HinaObjavljeno: 19. prosinac 2016. 21:05

Francuz Cyprien Sarrazin pobjednik je paralelnog veleslaloma u talijanskoj Alta Badiji koji se boduje u poretku za Svjetski kup, dok je hrvatski skijaš Filip Zubčić ispao u prvom kolu.

Mladi Francuz je na putu do finala pobijedio Švicarca Justina Murisiera, Austrijanca Philippa Schoerghofa, Šveđanina Andrea Myhrera i Norvežanina Lerifa Hristiana Haugena, a potom u finalu i Švicarca Carla Janka. U borbi za treće mjesto Norvežanin Kjetil Jansrud je bio bolji od sunarodnjaka Haugena.

Hrvatski skijaš Filip Zubčić ispao je u prvom krugu od Nijemca Stefana Luitza. U prvom krugu je ispao i prvi favorit utrke Austrijanac Marcel Hircher koji je izgubio od Francuza Stevea Missilera.

Sarrazin je za pobjedu dobio 100 bodova, Janko je osvojio 80, a Jansrud 60 bodova. Zubčić je 'zaradio' jedan bod.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Austrijanac Marcel Hirscher sa 553 boda, drugi je Norvežanin Kjetil Jansrud sa 382 boda, a treći je Francuz Alexis Pinturault sa 313 bodova.

U poretku veleslaloma vodi Hirscher (353) ispred Pinturaulta (289) i Francuza Mathieua Faivrea (270).

Skijaši sada sele u Madonnu di Campiglio gdje je na rasporedu slalom 22. prosinca.