Screenshot
VELIKA NESREĆA

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 28. prosinac 2019. 22:31

Skijaški svijet doživio je novi šok, i to tijekom subotnjeg treninga spusta u Bormiju.

Skijaška legenda Hannes Reichelt se pri brzini od preko100 kilometara na sat zabila u zaštitnu ogradu i sada mu prijeti kraj karijere. Pad na slavnoj stazi izgledao je stravično, a nesretnog su skijaša u bolnicu prevezli helikopterom.

"Trenutno ne možemo ništa više reći zato što je Reichelt upravo na putu u Innsbruck", izjavio je glasnogovornik utrke.

Skijaška je udruga također tražila očitovanje o stanju legendarnog Austrijanca, no sve što su mogli pustiti u javnost bila je izjava:

"Detaljnije informacije vjerojatno ćemo imati kasno u subotu ili rano u nedjelju".

Austrijanac je poznatiji kao skijaški trkač, no natječe se i u spustu, super G-u, veleslalomu i u alpskoj kombinaciji. 2002. osvojio je prvu utrku u Svjetskome kupu, 2005. bio je pobjednik Europskoga kupa, a 2015. ovaj je 39-godišnji skijaš osvojio zlatnu medalju na Svjetskome prvenstvu u Super G-u.

Mnogi su stručnjaci odmah komentirali kako je nesretnome Austrijancu sada vjerojatno karijera gotova, a ne gine mu ni duži oporavak i rehabilitacija.

27. travanj 2024 06:58