Njemačka - Crna Gora
 Damir Krajac / CROPIX / CROPIX
EUROPSKO PRVENSTVO

BRANITELJI NASLOVA FURIOZNO OTVORILI EUROPSKO PRVENSTVO Njemačka u Areni pregazila Crnu Goru, Španjolska u Varaždinu deklasirala Češku

Piše: HinaObjavljeno: 13. siječanj 2018. 19:57

U susretu 1. kola skupine C na Europskom prvenstvu za rukometaše u Hrvatskoj branitelj naslova Njemačka je u Zagrebu uvjerljivo svladala Crnu Goru sa 32-19 (17-9).

Susret je praktički bio riješen već sredinom prvoga poluvremena kada su Nijemci uspjelo od 11. do 21. minute napraviti seriju od 9-0 kojom su se odvojili na velikih 13-3. U nastavku utakmice razlika je u nekoliko navrata iznosila i 14 golova (28-14, 31-17, 32-18), da bi završilo s njemačkom prednosti od 13 pogodaka.

Zagreb, 130118.
Arena Zagreb.
Europsko prvenstvo u rukometu 2018. Utakmica C skupine, Njemacka - Crna Gora.
Na fotografiji: Jannik Kohlbacher.

Uwe Gensheimer je s devet golova bio najefikasniji kod Njemačke, dok je Vladan Lipovina postigao sedam pogodaka za Crnu Goru.

U prvom susretu skupine D Europskog prvenstva za rukometaše u Hrvatskoj Španjolska je u Varaždinu deklasirala Češku sa 32-15 (16-9).

Španjolci su u prvom poluvremenu postupno gradili prednost i na odmor otišli sa sedam pogodaka "viška". Ta razlika održavala se i u prvih 10-ak minuta nastavka, do 19-12, a zatim je Španjolska serijom 9-0 pobjegla na velikih 28-12. Pred kraj dvoboja bilo je i +18 za Španjolsku (32-14).

Po pet golova za Španjolsku postigli su Valero Rivera, Raul Enterrios i Ferran Sole, dok je pet golova za Češku zabio Stanislav Kasparek.

Danska je pobijedila Mađarsku sa 32-25 (14-12). Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, Danska je susret "prelomila" u razdoblju od 35. do 45. minute kada je serijom 6-1 od rezultata 16-16 stigla do prednosti od 22-17. Iako je 12 minuta prije kraja još bilo samo četiri razlike za Dansku (24-20), završnica nije ponudila neizvjesnost, u 58. minuti bilo je velikih 32-22 samo da bi Mađari u završnici uspjeli tek ublažiti poraz.

Rasmus Lauge Schmidt postigao je sedam pogodaka za Dansku, šest je dodao Mikkel Hansen, dok je Mate Lekai s pet golova predvodio Mađarsku.

17. travanj 2024 00:38