Martin Rose/Bongarts/Getty Images
SVJETSKO PRVENSTVO

BRAZILCI IZNENADILI RUSE, A TAKAV RASPLET NIJE IDEALAN NI ZA HRVATSKU Srbija teško upisala prvu pobjedu, ali za prolaz joj igra tek teorija

Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 15. siječanj 2019. 21:00

Rukometna reprezentacija Srbije pobijedila je Južnu Koreju 31:29 u utakmici 4. kola skupine A Svjetskog prvenstva u Njemačkoj i Danskoj.

Nakon što su u prethodna tri kola upisali samo jedan bod protiv Rusije Srbi su tijesno došli do prvog slavlja u drugom poluvremenu.

Vorkapić sa sedam golova vodio je Srbiju, dok je Kang Jeon-Gu predvodio Koreju sa čak 12 golova. Srbiji su usprkos pobjedi ostale tek teoretske šanse za prolaz u drugi krug. Peruničićeva momčad morala bi pobijediti Njemačku, ali bi joj i drugi rezultati trebali ići na ruku.

U drugoj utakmici skupine Brazil je iznenadio Rusiju sa 25:23. Brazilci su upisali dva boda i u posljednjem kolu im protiv Koreje treba pobjeda za drugi krug. A krenuli su s dva poraza, protiv Francuske i Njemačke.

Rusija se tako dovela u nezgodnu situaciju jer u posljednjem kolu igra s Francuskom i tu će teško do iznenađenja. Takav rasplet nije idealan ni za Hrvatsku, jer bi u slučaju prolaza Brazila Njemačka prenijela dva boda iz međusobnog susreta, a remi s Rusijom bi se na kraju pokazao nevažnim za domaćina.

Brazil je u većem dijelu utakmice imao prednost. Rusija je u 46. minuti uspjela izjednačiti na 19:19, ali nije bilo lijeka za hitrog i nepredvidljivog suparnika. Borges i V. Teixeira su s po dva pogotka u posljednjih šest minuta riješili neizvjesnost. Prevagu je Brazilcima sa sedam pogodaka donio Borges, Langaro je zabio šest, a Toledo pet.