Getty Images, Reuters
RUKOMETNI KLASIK

Rukometaši Danske prvi su finalisti ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva, aktualni olimpijski pobjednici su u polufinalu u Hamburgu svladali branitelje naslova svjetskog prvaka Francuze sa 38-30 (21-15).
Piše: HinaObjavljeno: 25. siječanj 2019. 17:16

Predvođeni sjajnim Mikkelom Hansenom Danci su odigrali fantastično prvo poluvrijeme, poglavito u napadu te su u prvih 30 minuta postigli čak 21 pogodak. Danska je iz minute u minutu povećavala svoju prednost, u 7. minuti je bilo 6-3, u 14. 9-5, u 20. 13-8, a 23. prvi maksimalnih plus šest (16-10) s koliko se i otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Danska prednost je rasla sve do najvećih 10 razlike (30-20) u 44. minuti da bi Francuzi u samoj završnici ublažili poraz. Šest minuta prije kraja bilo je 34-28, no Francuska ustvari niti u jednom trenutku nije zaprijetila preokretom.

Hansen je postigao čak 12 golova za Dansku dok je Kentin Mahe s osam pogodaka bio najefikasniji kod Francuske.

Danska će tako u nedjelju od 17.30 sati na svom terenu u Herningu igrati za zlato protiv pobjednika drugog polufinala u kojemu će od 20.30 sati igrati Njemačka i Norveška, dok će Francuska u nedjelju od 14.30 sati također u Herningu igrati za broncu.

U subotu su u Herningu na programu dvoboji za poredak, od 17.30 sati Egipat i Španjolska će igrati za sedmo mjesto, dok će Hrvatska i Švedska od 20.30 sati igrati za peto mjesto.

Veliko finale u nedjelju u 17.30

Svjetsko rukometno prvenstvo je pri kraju, a sada slijedi ono najslađe - utakmice za medalje na rasporedu su u nedjelju. Od 14.30 će Francuska i Njemačka igrati za broncu, dok će Danska i Norveška od 17.30 sati igrati finale.

Završnica:

25. siječnja u 17.30 Danska - Francuska 38:30

u 20.30 Njemačka - Norveška 25:31

26. siječnja - 17.30, Španjolska - Egipat 36:31

26. siječnja - 20.30 Hrvatska - Švedska 34:28

27. siječnja - 14.30 utakmica za 3. mjesto (Herning)

27. siječnja - FINALE u 17.30 (Herning)

FRANCUSKA - DANSKA 30:38

FRANCUSKA: Remili, Lagarde, Richardson, Mem, Gérard, N. Karabatić, Mahé, Grébille, N'Guessan, Abalo, Sorhaindo, Guigou, L. Karabatic, Fabregas, Claire, Dipanda, Porte

DANSKA: Landin, Jacobsen, Mortensen, Markussen, Schmidt, Zachariassen, Green, L.S. Hansen, Lindberg, H. T. Hansen, Møllgaard, Larsen, J.Hansen, M.Hansen, Olsen, J. Hansen, Nielsen, Hald

---------------------------------------------------------------

KRAJ UTAKMICE!

60. minuta - I KRAJ! Danci su u finalu, Dinart i društvo neće uspjeti obraniti naslov iz 2017. godine!

57. minuta - I dalje je plus šest u korist Danaca, Francuzi se polako opraštaju, a dvorana u Hamburgu odjekuje pjesmom i navijanjem.

54. minuta - Danci polako popuštaju, ali i dalje drže sve pod kontrolom, sada je plus 6.

50. minuta - Fantastičan pogodak Richardsona, Francuska smanjuje na sedam razlike, ali Danci odmah uzvraćaju.

48. minuta - Francuska je sve karte bacila u napad, uspjeli su smanjiti na osam razlike, no Danci su toliko dominantni da jednostavno ne postoji način kako bi Dinartovi igrači stigli ovoliku prednost.

44. minuta - 15 minuta prije kraja Danska dolazi na plus 10!

41. minuta - Landin zabija s krila za ogromnih plus devet nad Francuzima! Ovakva je Francuska neprepoznatljiva, utakmica je praktički riješena već na početku drugoga poluvremena.

38. minuta - Ne dopuštaju Danci niti jednu priliku Francuzima da ulove priključak, igraju nevjerojatno disciplinirano i efikasno.

35. minuta - Potpuno su bespomoćni izabranici Didiera Dinarta, Danci s Hansenom igraju fantastičnu utakmicu! Francuzi nemaju odgovor na njihovu napadačku igru, nije pomogla ni promjena vratara.

32. minuta - Hansen nastavlja svoju golgetersku seriju, zabija svoj osmi pogodak za čak sedam golove razlike nad Francuzima!

31. minuta - Francuzi vade aduta iz rukava, u igru će ući prekaljeni i nama dobro poznati Nikola Karabatić kako bi vratio Francuze u igru.

KRAJ PRVOGA POLUVREMENA

30. minuta - Olsen dodaje svoj šesti gol, a Hansen dodaje još jedan i Danci odlaze na odmor s velikih šest golova prednosti nad Francuzima!

27. minuta - Danci bježe na plus 6!

25. minuta - Hansen zabija još jedan za velikih plus pet Danske!

23. minuta - Danci sada zabijaju dva pogotka zaredom na prazan gol, ali vraćaju se Francuzi

22. minuta - Lauge trese mrežu za Dance

20. minuta - Francuzi gube loptu, a Landin preko čitavog terena šalje loptu u praznu mrežu

19. minuta - Mahe smanjuje zaostatak Francuza, ali uzvraćaju Danci na drugoj strani preko M. Hansena

18. minuta - M. Hansen iz sedmerca zabija svoj treći pogodak na utakmici

17. minuta - Sjajno dodavanje na crtu za Zachariassena koji zabija za Dansku, a Mahé iz sedmerca za Francusku

16. minuta - Nakon dugog vremena za pogotka jedan za Francusku postiže N'Guessan s desetak metara

14. minuta - Francuzi nikako ne mogu uhvatiti priključak

8. minuta - Skrivili su Danci sedmerac kojeg je u pogodak pretvorio Guigou

7. minuta - Hansen sjajno asistira za Larsena na krilu

5. minuta - Nakon novog pogotka Danske, Mahé zabvija iz sedmerca za Francusku

4. minuta - Zachariassen diže na novih +2 Danske, ali na drugoj strani ekspresno uzvraća Mem

3. minuta - Francuska smanjuje zaostatak

3. minuta - Hansen zabija za Dansku, a nakon nove obrane Landina Danci zabijaju i drugi pogodak

1. minuta - Landin brani prvi pokušaj Francuza

--------------------------------------------------------------------------------

20. travanj 2024 17:55