REUTERS/Annegret Hilse
KLJUČAN DETALJ

HRVATSKA JE PRIMILA NEVJEROJATAN BROJ GOLOVA NA PRAZNA VRATA Ovo je najbolji dokaz koliko napad nije dobro funkcionirao, posebice u prvom poluvremenu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 20. siječanj 2019. 19:50

U prvom poluvremenu prve utakmice drugog kruga natjecanja između Hrvatske i Brazila Kauboji su imali ogroman problem.

U napadu nije bilo tečnosti, a obrana je primala previše. Na poluvremenu je Hrvatska gubila 17:13, a čak pet golova primila je na prazna vrata. Naime, u napadu su igrali 7 na 6, a nakon neuspjelih napada Brazilci su nam punili mrežu bez milosti.

Pred kraj prvog dijela je taktika korigirana i Hrvatska je s minus 6 smanjila na minus 4. No, to nije pomoglo. U nastavku su Kauboji primili još tri pogotka u sustavu igre bez vratara i postalo je očigledno da takva igra ne funkcionira kada je već bilo kasno.

Brazilci su slavili ukupnim rezultatom 29:26 i sada su hrvatski rukometaši u iznimno lošoj situaciji, polufinale trenutno izgleda jako daleko. Iduća je utakmica u ponedjeljak protiv domaćina Nijemaca.

26. travanj 2024 18:01