Split, 140118.
Spaladium Arena.
Europsko rukometno prvenstvo, EHF Euro Croatia 2018.
Rukometna utakmica 2. kola, skupine A, Hrvatska - Island.
Na fotografiji: Manuel Strlek
Foto: Ante Cizmic / CROPIX
Ante Cizmic / CROPIX

TRI MOGUĆNOSTI

HRVATSKA SAZNALA PROTIVNIKA! POBJEDA PROTIV FRANCUSKE JE ZA POVIJEST, ALI SPREMA SE NOVA POSLASTICA Stiže jedna od najjačih reprezentacija svijeta

AUTOR:
    • Sportske Novosti

  • OBJAVLJENO:
  • 23.01.2019. u 19:46

  • U polufinalu Svjetskog prvenstva za rukometaše u petak će u Hamburgu igrati Njemačka - Norveška i Danska - Francuska, dok će Hrvatska u subotu u Herningu igrati za peto mjesto protiv Švedske.

    Hrvatski rukometaši pobijedili su Francusku sa 23-20 (11-11) u posljednjem dvoboju grupne faze odigranom u srijedu u Koelnu, a naša je reprezentacija tako sa šest bodova osigurala treću poziciju u skupini I, koja joj donosi utakmicu za peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj.

    Time je riješena i najveća dilema koja se nakon poraza od Brazila i Njemačke nadvila nad hrvatski rukomet - hoće li Kauboji uspjeti izboriti sedmo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju 2020. Hrvatska je sada najmanje šesta, ali čeka ju još jedan težak ispit - u subotu od 20.30 sati u Herningu igra za peto mjesto protiv Švedske.

    Njemačka je do prvog mjesta u skupini I stigla 31-30 (17-16) pobjedom protiv Španjolske u Koelnu, dok je istovremeno Danska svladala Švedsku sa 30-26 (13-13) i time stigla do prvog mjesta u skupini II u Herningu sa stopostotnim učinkom.

    Najefikasniji u pobjedi Njemačke protiv europskog prvaka Španjolske bio je Fabian Bohm s pet golova, dok je Španjolsku predvodio Ferran Sole s osam pogodaka.

    Dansku su do osme pobjede u isto toliko nastupa predvodili Mikkel Hansen sa šest i Magnus Landin s pet golova, dok Švedskoj za prolazak u polufinale nije bilo dovoljno osam pogodaka Jerryja Tollbringa.

    Ranije u srijedu Hrvatska je u skupini I svladala branitelja naslova Francusku sa 23-20 (11-11) i tako osigurala treće mjesto i siguran nastup u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine.

    Četvrta mjesta u skupinama zauzele su reprezentacije Španjolske i Egipta te će one u subotu u Herningu igrati za sedmo mjesto, posljednje koje vodi u kvalifikacije za OI.

    Raspored utakmica u drugom krugu:

     

    Skupina I (Köln)

    19. siječnja

    Francuska - Španjolska 33:30

    Njemačka - Island 24:19

    20. siječnja

    Brazil - Hrvatska 29:26

    Island - Francuska 22:31

    21. siječnja

    Španjolska - Brazil 36:24

    Hrvatska - Njemačka 21:22

    23. siječnja

    Brazil - Island 32:29

    Francuska - Hrvatska 20:23

    Njemačka - Španjolska 31:30

     

     

    Skupina II (Herning)

    19. siječnja

    Tunis - Švedska 23:35

    Danska - Mađarska 25:22

    20. siječnja

    Mađarska - Tunis 26:21

    Norveška - Egipat 32:28

    21. siječnja

    Švedska - Norveška 27:30

    Egipat - Danska 20:26

    23. siječnja

    Tunis - Egipat 23:30

    Norveška - Mađarska 35:26

    Danska - Švedska 30:26

     

     

    Završnica:

    25. siječnja u 17.30 Danska - Francuska (Hamburg)

                       u 20.30 Njemačka - Norveška (Hamburg)

     

    26. siječnja - 17.30, Španjolska - Egipat (Herning)

    26. siječnja - 20.30 Hrvatska - Švedska (Herning)

    27. siječnja - 14.30 utakmica za 3. mjesto (Herning)

     

    27. siječnja - FINALE u 17.30 (Herning)

    Sve utakmice i rezultati prvog kruga i ljestvice:

    Skupina A (Berlin)

    10. siječnja

    Njemačka - Koreja  30:19

    11. siječnja

    Srbija - Rusija  30:30

    Brazil - Francuska  22:24

    12. siječnja

    Rusija - Koreja  34:27

    Njemačka - Brazil  34:21

    Francuska - Srbija  32:21

    14. siječnja

    Srbija - Brazil  22:24

    Rusija - Njemačka  22:22

    Francuska - Koreja  34:23

    15. siječnja

    Rusija - Brazil  23:25

    Koreja - Srbija  29:31

    Njemačka - Francuska  25:25

    17. siječnja

    Brazil - Koreja 35:26

    Njemačka - Srbija 31:23

    Francuska - Rusija 23:22

     

     

    Skupina B (München)

    11. siječnja

    Japan - Makedonija  29:38

    Hrvatska - Island  31:27

    Bahrein - Španjolska  23:33

    13. siječnja

    Makedonija - Bahrein  28:23

    Hrvatska - Japan  35:27

    Španjolska - Island  32:25

    14. siječnja

    Island - Bahrein  36:18

    Hrvatska - Makedonija  31:22

    Španjolska - Japan  26:22

    16. siječnja

    Japan - Island  21:25

    Hrvatska - Bahrein  32:20

    Makedonija - Španjolska  21:32

    17. siječnja

    Bahrein - Japan 23:22

    Makedonija - Island 22:24

    Španjolska - Hrvatska 23:19

     

     

    Skupina C (Herning)

    10. siječnja - Kopenhagen

    Čile - Danska  16:39

    11. siječnja

    Saud. Arabija - Austrija  22:29

    Tunis - Norveška  24:34

    12. siječnja

    Austrija - Čile  24:32

    Norveška - Saud.Arabija  40:21

    Danska - Tunis  36:22

    14. siječnja

    Tunis - Čile  36:30

    Norveška - Austrija  34:24

    Danska - Saud. Arabija  34:22

    15. siječnja

    Saud. Arabija - Tunis  20:24

    Norveška - Čile  41:20

    Austrija - Danska  17:28

    17. siječnja

    Čile - Saud. Arabija 32:27

    Austrija - Tunis 27:32

    Danska - Norveška 30:26

     

     

    Skupina D (Kopenhagen)

    11. siječnja

    Angola - Katar  24:23

    Argentina - Mađarska  25:25

    Egipat - Švedska  24:27

    13. siječnja

    Katar - Egipat  28:23

    Mađarska - Angola  34:24

    Švedska - Argentina  31:16

    14. siječnja

    Mađarska - Katar  32:26

    Argentina - Egipat  20:22

    Švedska - Angola  37:19

    16. siječnja

    Angola - Argentina  26:33

    Mađarska - Egipat  30:30

    Katar - Švedska  22:23

    17. siječnja

    Egipat - Angola 33:28

    Katar - Argentina 26:25

    Švedska - Mađarska 33:30

     

     

    Iz drugih medija