Hrvatski rukometaši pobijedili su Francusku sa 23-20 (11-11) u posljednjem dvoboju grupne faze odigranom u srijedu u Koelnu, a naša je reprezentacija tako sa šest bodova osigurala treću poziciju u skupini I, koja joj donosi utakmicu za peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj.
Time je riješena i najveća dilema koja se nakon poraza od Brazila i Njemačke nadvila nad hrvatski rukomet - hoće li Kauboji uspjeti izboriti sedmo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju 2020. Hrvatska je sada najmanje šesta, ali čeka ju još jedan težak ispit - u subotu od 20.30 sati u Herningu igra za peto mjesto protiv Švedske.
Njemačka je do prvog mjesta u skupini I stigla 31-30 (17-16) pobjedom protiv Španjolske u Koelnu, dok je istovremeno Danska svladala Švedsku sa 30-26 (13-13) i time stigla do prvog mjesta u skupini II u Herningu sa stopostotnim učinkom.
Najefikasniji u pobjedi Njemačke protiv europskog prvaka Španjolske bio je Fabian Bohm s pet golova, dok je Španjolsku predvodio Ferran Sole s osam pogodaka.
Dansku su do osme pobjede u isto toliko nastupa predvodili Mikkel Hansen sa šest i Magnus Landin s pet golova, dok Švedskoj za prolazak u polufinale nije bilo dovoljno osam pogodaka Jerryja Tollbringa.
Ranije u srijedu Hrvatska je u skupini I svladala branitelja naslova Francusku sa 23-20 (11-11) i tako osigurala treće mjesto i siguran nastup u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine.
Četvrta mjesta u skupinama zauzele su reprezentacije Španjolske i Egipta te će one u subotu u Herningu igrati za sedmo mjesto, posljednje koje vodi u kvalifikacije za OI.
Raspored utakmica u drugom krugu:
Skupina I (Köln)
19. siječnja
Francuska - Španjolska 33:30
Njemačka - Island 24:19
20. siječnja
Brazil - Hrvatska 29:26
Island - Francuska 22:31
21. siječnja
Španjolska - Brazil 36:24
Hrvatska - Njemačka 21:22
23. siječnja
Brazil - Island 32:29
Francuska - Hrvatska 20:23
Njemačka - Španjolska 31:30
Skupina II (Herning)
19. siječnja
Tunis - Švedska 23:35
Danska - Mađarska 25:22
20. siječnja
Mađarska - Tunis 26:21
Norveška - Egipat 32:28
21. siječnja
Švedska - Norveška 27:30
Egipat - Danska 20:26
23. siječnja
Tunis - Egipat 23:30
Norveška - Mađarska 35:26
Danska - Švedska 30:26
Završnica:
25. siječnja u 17.30 Danska - Francuska (Hamburg)
u 20.30 Njemačka - Norveška (Hamburg)
26. siječnja - 17.30, Španjolska - Egipat (Herning)
26. siječnja - 20.30 Hrvatska - Švedska (Herning)
27. siječnja - 14.30 utakmica za 3. mjesto (Herning)
27. siječnja - FINALE u 17.30 (Herning)
Sve utakmice i rezultati prvog kruga i ljestvice:
Skupina A (Berlin)
10. siječnja
Njemačka - Koreja 30:19
11. siječnja
Srbija - Rusija 30:30
Brazil - Francuska 22:24
12. siječnja
Rusija - Koreja 34:27
Njemačka - Brazil 34:21
Francuska - Srbija 32:21
14. siječnja
Srbija - Brazil 22:24
Rusija - Njemačka 22:22
Francuska - Koreja 34:23
15. siječnja
Rusija - Brazil 23:25
Koreja - Srbija 29:31
Njemačka - Francuska 25:25
17. siječnja
Brazil - Koreja 35:26
Njemačka - Srbija 31:23
Francuska - Rusija 23:22
Skupina B (München)
11. siječnja
Japan - Makedonija 29:38
Hrvatska - Island 31:27
Bahrein - Španjolska 23:33
13. siječnja
Makedonija - Bahrein 28:23
Hrvatska - Japan 35:27
Španjolska - Island 32:25
14. siječnja
Island - Bahrein 36:18
Hrvatska - Makedonija 31:22
Španjolska - Japan 26:22
16. siječnja
Japan - Island 21:25
Hrvatska - Bahrein 32:20
Makedonija - Španjolska 21:32
17. siječnja
Bahrein - Japan 23:22
Makedonija - Island 22:24
Španjolska - Hrvatska 23:19
Skupina C (Herning)
10. siječnja - Kopenhagen
Čile - Danska 16:39
11. siječnja
Saud. Arabija - Austrija 22:29
Tunis - Norveška 24:34
12. siječnja
Austrija - Čile 24:32
Norveška - Saud.Arabija 40:21
Danska - Tunis 36:22
14. siječnja
Tunis - Čile 36:30
Norveška - Austrija 34:24
Danska - Saud. Arabija 34:22
15. siječnja
Saud. Arabija - Tunis 20:24
Norveška - Čile 41:20
Austrija - Danska 17:28
17. siječnja
Čile - Saud. Arabija 32:27
Austrija - Tunis 27:32
Danska - Norveška 30:26
Skupina D (Kopenhagen)
11. siječnja
Angola - Katar 24:23
Argentina - Mađarska 25:25
Egipat - Švedska 24:27
13. siječnja
Katar - Egipat 28:23
Mađarska - Angola 34:24
Švedska - Argentina 31:16
14. siječnja
Mađarska - Katar 32:26
Argentina - Egipat 20:22
Švedska - Angola 37:19
16. siječnja
Angola - Argentina 26:33
Mađarska - Egipat 30:30
Katar - Švedska 22:23
17. siječnja
Egipat - Angola 33:28
Katar - Argentina 26:25
Švedska - Mađarska 33:30