REUTERS/Andreas Gebert
RUKOMETNI KLASIK

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Španjolsku 23:19, osvojila skupinu B i prenijela maksimalna 4 boda u drugi krug natjecanja.
Piše: HinaObjavljeno: 17. siječanj 2019. 12:44

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 23:19 (13:10)

MÜNCHEN Olympiahalle. Gledatelja 12.000. Suci: Gjeding i Hansen (Danska)

HRVATSKA: Šego (13), Stevanović; Duvnjak 2, Stepančić 3, Vida, Horvat 8 (5), Karačić, Blažević, Štrlek, Musa 6, Cindrić 1, Mandić 2, Kozina, Vranković, Šipić 1, Bičanić.

Izbornik Lino Červar

ŠPANJOLSKA: Perez de Vargas (6), Corrales (3); Gurbindo 2, Fernadez 1, Raul 3, A. Dušebajev 3, Sarmiento, Aguinagalde 1, Canellas, Morros, Gomez, Arino 1, Guardiola 1, Sole 5 (2), Figueras 2, A. Dušebejev.

Izbornik Jordi Ribera.

Hrvatska je do iznimno važne pobjede stigla u fantastičnoj atmosferi Olimpijske dvorane koja je ponovo osvanula u 'kockicama'. 'Kauboji' su u svim segmentima igre nadigrali aktualnog europskog prvaka i ovom pobjedom odškrinuli vrata polufinala.

Susret dva rukometna giganta i reprezentacija koje su do sad bile neporažene odlučio je o tome koja će reprezentacija u drugi krug prenijeti dva, a koja četiri boda. Hrvatska je na kraju slavila i ide dalje sa četiri boda, Španjolci prenose dva boda, dok Island, nakon što je u izravnom dvoboju za treće mjesto pobijedio Makedoniju, ide dalje bez bodova.

Sada je poznato kako će u skupini I drugog kruga u Kolnu igrati Hrvatska, Španjolska, Island, Njemačka, Francuska i Brazil. Njemačka i Francuska prenijet će po tri boda, a Brazil dolazi bez ijednog boda.

Početne minute pripale su Španjolcima koji su poveli sa 3-1, međutim nastavak prvog dijela prošao je u dominaciji naših rukometaša. Bilo je to sasvim sigurno najbolje hrvatsko poluvrijeme na prvenstvu. Obrana je funkcionirala gotovo bez greške, a odličan je bio i Marin Šego sakupivši šest obrana. U napadu su briljirali Željko Musa i Zlatko Horvat sa po pet golova.

'Kauboji' su prvi put poveli u 12. minuti (5-4), a minutu kasnije stigli su do dva gola prednosti (6-4). Španjolska je izjednačila na 7-7, a tada slijedi furioznih devet minuta i hrvatska serija 5-0 za velikih 12-7. Do poluvremena su Španjolci ipak uspjeli smanjiti na tri gola minusa (13-10).

Hrvatska je s vodstvom od tri gola razlike uspjela izgurati prvu polovicu drugog poluvremena. U 46. minuti smo stigli i do četiri pogotka viška (20-16) i potom imali dvije kontre i jedan puni napad za +5. Nažalost, sve tri prilike smo uprskali. Srećom, niti Španjolci nisu bili uspješni pa smo u posljednjih 10 minuta ušli s velikih 20-16.

Španjolska je četiri minute prije kraja smanjila na minus dva (20-18), no Mandić je zabio za 21-18. Španjolska je brzo uzvratila, a kada je Horvat realizirao sedmerac za tri razlike (22-19) na ulasku u posljednje dvije minute Hrvatska je načinila veliki korak prema pobjedi. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Šipić za 23-19 50 sekundi prije kraja.

Hrvatsku je do pobjede predvodio Zlatko Horvat s osam golova pri čemu je s linije sedam metara imao 5 od 5, Željko Musa je zabio šest golova, Luka Stepančić je dodao tri gola, dok je Marin Šego imao 10 obrana.

Kod Španjolaca najefikasniji su bili Ferran Sole s pet, Raul Entrerios i Aleks Dušebajev sa po tri gola.

HRVATSKA: Šego; Štrlek, Horvat, Musa, Duvnjak, Stepančić, Cindrić

Klupa: Stevanović, Mandić, Vida, Šipić, Kozina, Bičanić, Blažević, Karačić, Vranković

ŠPANJOLSKA: Perez de Vargas; Entrerrios, Canellas, A. Dušebajev, Aguinagalde, Arino, Sole

Klupa: Corrales, Fernandez, Gomez, Guardiola, Figueras, Morros, D. Dušebajev, Sarmiento, Gurbindo

----------------------------------------------------------------------------

KRAJ UTAKMICE!

23:19 GOTOVO JE! Šipić se za kraj upisao u strijelce za velikih +4 protiv aktualnog europskog prvaka! Kakva noć u Münchenu...

22:19 MA KAPA DO PODA! Fenomenalni Horvat zabija svoj osmi gol iz osam pokušaja, a Šego brani u najvažnijem trenutku!

21:19 Figueras i Entrerrios zabijaju dva brza gola, ali Mandić pogađa jedan od najvažnijih pogodaka na utakmici, u pravome trenutku!

20:17 Arino zabija za smanjenje vodstva, bez gola smo već pet minuta i Červar zove time-out.

20:16 Stepančić zabija svoj treći gol i Hrvatska ima četiri razlike protiv Furije! Španjolci zovu time-out.

19:16 Horvat zabija svoj sedmi pogodak, a zatim se u strijelce upisuje i Mandić! Držimo se na tri razlike.

17:15 NEVJEROJATNE SUDAČKE ODLUKE! Šego spaja čudesne obrane na golu, ali danski suci donose u najmanju ruku upitne odluke. Prekršaj na Karačiću nije dosuđen, upitne su bile i dvije minute Duvnjaku, no španjolski igrači zbog naše izvrsne obrane ne koriste svoje prigode.

16:13 Stepančić i Horvat zabijaju za novu prednost od tri razlike!

14:12 Duvnjak majstorskim pogotkom otvara drugo poluvrijeme, ali Španjolska zabija dva (pre)lagana gola.

KRAJ PRVOGA POLUVREMENA - Španjolci su bolje otvorili susret, na samome početku poveli su dva razlike, no Kauboji su vrlo brzo pohvatali konce. Duvnjak i Cindrić donijeli su prvu prednost nad Furijom, a Horvat i Musa povećali su na čak pet razlike u nekim trenucima susreta. Šego radi čuda na golu, a cijela obrana zasad djeluje perfektno. U napadu je bilo nekoliko izgubljenih lopti, no Červarovi izabranici djeluju vrlo diciplinirano i staloženo. Oko 10 000 hrvatskih navijača bodri svoju momčad na svjetskom prvenstvu, dvoranom se ore hrvatske navijačke pjesme i atmosfera u Münchenu je fantastična!

13:10 Sole zabija svoj treći pogodak za 13:10 i tim se rezultatom odlazi na odmor. Hrvatska ima sjajnih +3 protiv Španjolaca!

13:9 Željko Musa igra fantastičnu utakmicu! Karačić je asistirao našem pivotu za njegov peti pogodak.

12:7 Dvaput pogađa Musa! Prvi put na sjajnu Duvnjakovu asistenciju, a zatim i Cindrić 'balićevski' pronalazi našeg pivota! Horvat dodaje još jedan za velikih pet razlike protiv Španjolaca!

9:7 Fenomenalni Horvat pogađa iz sedmerca koji je izborio Karačić, a zatim zabija i svoj četvrti pogodak za naših dva razlike prednosti! Španjolci zovu time-out.

7:7 Horvat lijepo zabija iz igre, ali zatim Entrerrios i Dušebajev ponovno vraćaju utakmicu u egal.

6:5 Horvat zabija iz sedmerca, a Šego radi čuda na golu! Mogli smo sada otići na tri razlike, ali nismo uspjeli realizirati kontru, a zatim Španjolci dodaju još jedan pogodak.

5:4 BRAVO, KAUBOJI!!! Duvnjak i Cindrić donose nam prvo vodstvo protiv Furije u 12. minuti susreta!

3:3 Musa nam svojim drugim pogotkom donosi izjednačenje, a fenomenalni Šego još jednom brani!

2:3 Sole dodaje još jedan za dva razlike Španjolske, ali Musa sjajno pogađa za smanjenje tog vodstva! Šego još jednom fantastično brani! Duvnjak pod prekršajem promašuje, ali suci se nisu oglasili. Cijela je naša klupa skočila i tražila isključenje, no danski suci pokazali su da se igra nastavlja. Još jednom brani Šego!

1:2 Alex Dušebajev pogađa za vodstvo Španjolaca, ali Stepančić fantastičnim pogotkom odmah uzvraća! Šego sjajno brani, ali nam suci uzimaju loptu i Španjolci još jednom dolaze u vodstvo.

0:0 Počela je utakmica u Münchenu. Sretno, Kauboji! Navijanje hrvatskih navijača ori se dvoranom, s tribina odjekuje "Zovi, samo zovi!" i "Hrvatska, Hrvatska!".

20.25: Igrači su istrčali na parket dvorane Olympiahalle u Münchenu! Glavni suci su Danci Gjeding i Hansen. Izvedene su himne obiju reprezentacija i sve je spremno za spektakl!

19.30: Uključite se u nagradnu igru i osvojite dres kapetana hrvatske rukometne reprezentacije Domagoja Duvnjaka!

18. travanj 2024 06:02