REUTERS
SVJETSKO PRVENSTVO

RUSIJA IZNENADILA DOMAĆINE I UTIŠALA 13.500 NAVIJAČA U BERLINU Rukometna velesila vodila do same završnice, a onda je uslijedio šok u zadnjoj minuti

Piše: Renata BeluhanObjavljeno: 14. siječanj 2019. 21:33

Prvo je Brazil uzeo oba boda Srbiji, a potom je Rusija utišala 13.500 navijača u Berlinu osvojivši bod protiv Njemačke.

Brazilci su započeli natjecanje s dva poraza od objektivno jačih reprezentacija, Francuske i Njemačke, a onda su se naplatili protiv Srba. Već nakon 18 minuta Brazil je imao vodstvo 9:3, a Fabio Chiuffa je zatrpavao gol Srba.

U drugom poluvremenu su se Srbi popravili, pet minuta prije kraja došli su na gol zaostatka (21:22), ali Brazil se nije dao. Jose Toledo je prekinuo "post" Brazilaca od nekoliko minuta bez gola, zabio za 23:21 i Srbi više nisu mogli ugroziti njihovo slavlje.

IHF Handball World Championship - Germany & Denmark 2019 - Group A - Russia v Germany - Mercedes-Benz Arena, Berlin, Germany - January 14, 2019  Germany's Martin Strobel in action with Russia's Vitaly Komogorov    REUTERS/Annegret Hilse
REUTERS

Nijemci su na početku drugog dijela imali +4, imali su u 52. minuti još uvijek +3, ali Dibirov i Žitnikov su doveli Ruse do izjednačenja 21:21 u 59. minuti. Golom Bohma domaćin je došao do +1 u posljednjoj minuti, ali uzvratio je Kosorotov za konačnih 22:22.

Dibirov je bio najbolji strijelac Rusa sa 8 golova iz 10 pokušaja, a potpuno isti učinak imao je Gensheimer u njemačkoj momčadi.

Japanci namučili Španjolce

Rukometaši Španjolske svladali su reprezentaciju Japana sa 26-22 (10-11) u posljednjoj utakmici 3. kola skupine B na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj te su se pridružili hrvatskoj reprezentaciji s maksimalnim učinkom.

26. travanj 2024 08:48