ZAGREB, CROATIA - JANUARY 26: Jordi Ribera, head coach of Spain gestures during the Men's Handball European Championship semi final match between France and Spain at Arena Zagreb on January 26, 2018 in Zagreb, Croatia. (Photo by Martin Rose/Bongarts/Getty Images)
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

REAKCIJE

ŠPANJOLSKI IZBORNIK ČESTITAO HRVATSKOJ I ČERVARU I POŠTENO PRIZNAO 'Jednostavno nismo mogli ništa protiv obrane 5-1 koju su igrali'

• 18.01.2019. u 08:30

• Jordi Ribera, izbornik Španjolaca nije bio toliko sretan, ali ni nezadovoljan, nakon poraza od Hrvatske u odlučujućoj utakmici skupine B. Hrvatska je slavila 23:19 i prenijela maksimalna 4 boda u drugi krug.

- Sve čestitke i dobre želje Hrvatskoj. Mislim da smo utakmicu izgubili u prvom poluvremenu kada smo imali pet golova zaostatka. To je bilo teško stizati. Mi smo sve pokušali, ali nismo uspjeli.Jednostavno, nismo mogli ništa protiv obrane 5-1 koju je igrala Hrvatska. Španjolska je opet pokazala da može dobiti svakog od jakih, ali i izgubiti. Bili smo bolji u nastavku, ali neke su lopte otišle na drugu stranu. Ne predajemo se, u Kölnu ćemo vjerujem uspjeti napraviti dobar posao. Ovaj tim vjeruje u svoje mogućnosti. Zadovoljan sam utakmicom.

Plan za Köln?

- Počinjemo s Francuskom, ne trebam reći koliko ta utakmica znači. No, ovaj tim može sa svakim, njih smo već dobivali i pokušat ćemo sve da uspijemo doći do polufinala. Ne predajemo se.

Ni, mi s španjolskim optimizmom i nama je lakše.