Miljenko Karacic
RUKOMET

DEFINITIVNI OPROŠTAJ OD LIGE PRVAKINJA Podravka završila elitno natjecanje uvjerljivim porazom u Norveškoj

Piše: HinaObjavljeno: 16. studeni 2019. 21:49

Rukometašice Podravka Vegete oprostile su se od natjecanja u Ligi prvakinja subotnjim porazom u norveškom Kristiansandu, gdje je domaći Vipers slavio sa 34-28 (20-13).

Grkinja Lamprini Tsakalou je sa sedam pogodaka bila najefikasnija igračica Podravke Vegete. Po pet golova postigle su Slovenka Tjaša Stanko i Makedonka Elena Gjorgjijevska. Domaću ekipu je do pobjede predvodila Ragnhild Valle Dahl sa 11 pogodaka.

Koprivničanke su u 17. minuti imale 10-9, ali to je bilo posljednje vodstvo hrvatskih prvakinja u ovom dvoboju. Norvežanke su u sljedećih sedam minuta postigle sedam, a primile samo jedan pogodak te na taj način praktično prelomile utakmicu. Podravka je tijekom drugog poluvremena dvaput stigla na četiri pogotka zaostatka, ali bliže od toga izabranice Zlatka Saračevića nisu mogle.

Norvežanke su završile natjecanje kao druge u skupini sa sedam bodova iza francuskog Metza. Treći je mađarski Ferencvaros, a Koprivničanke su završile na zadnjem mjestu u skupini A sa dva boda.

Rukometašice Podravka Vegete nastavit će svoj europski put početkom siječnja u EHF kupu.