IPAK NISU USPJELI

HRVATSKI PREDSTAVNIK NA NEMOGUĆ NAČIN ISPAO IZ EUROPE! Našičani su imali sve, moraju se oprostiti zbog - matematike! Promašili su dva sedmerca u drami

Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 23. studeni 2019. 22:32

Drama u Lisabonu. Nexe je propustilo prolaz, nevjerojatno, imali su sve, ali u zadnje dvije minute promašeni penali Barišića-Jamana i Dumenčića bacili su ih u ponor i Benfica je izborila grupnu fazu na više golova postignutih u gostima (prva utakmica 30:26 za Nexe). To se zove izgubiti nemoguće...

Nexe je donio plus 4 iz Našica. I bila je to dobra prednost, tim prije jer je u uzvrati Benfica istrčala bez svog prvog strijelca, najefikasnijeg u prvom susretu Petra Đorđića. Bilo je jasno da će biti žestoko, ali ne i da će tribine podno legendarnog stadiona Luz biti poluprazne, što je otklonilo dodatni pritisak našem predstavniku. Rukomet u Portugalu očito još nije zaživio, bez obzira na sve veća ulaganja, trebat će vremena.

Benfica je na startu pokazala da će biti žestoko, jer su u sredini Rene Toft Hansen i Molina, a kasnije uz njih još žešće Pesqueira 'mazali sve u 16'. Nije lako bilo nositi se s tom žestinom, vidjelo se po Marku Buviniću, ali na sreću ne i na Halilu Jaganjcu koji je dobro dolazio na šut i u prvom dijelu držao Nexe malo iznad vode. Zabio je 4 komada, imao dobru asistenciju za Pešića, a da pritom Nexe nije razbranilo Borka Ristovskog na golu Benfice što je bilo iznimno važno. No, bilo je puno grešaka, izgubljenih lopti, ali su na sreću griješili i domaćini, pa se to nije bitnije vidjelo na rezultatu.

Nexe je igralo svoju obranu u kojoj su dominirali Mrđenović i Tomić, probali su uz 6-0 i 5-1 s Jelinićem. Barišića – Jamana koji je igrao na sredini napada, u obrani je mijenjao Mrđenović. Fokus je bio na Nyokasa koji ima strašnu promjenu pravca i brz je na obaraču, ali i sjajno radi viškove. I uspjela je Benfica tako skromno pokrpati neigranje Đorđića. Resende je ukrotio Nyokasa. Brzu lotu su imali Marquez i Nyokas, jako dobro su skakala krila Pais lijevo i Martins, te Carvalho desno, a bilo je lopti za crtu na kojoj se dobro snašao kapetan Benfice Moreno koji je pomogao starom Tof Hansenu da se ne premori. Dosta strpljivo je Benfica gradila prednost, imala u 20. minuti +3 i loptu da dostigne prednost iz prvog susreta, ali je Nexe sa 9:6 došlo na 9:9, pa opet zbog nekih grešaka na poluvremenu palo na 'pola prednosti' iz prvog susreta.

Malo golova u prvom dijelu bilo je prijetnja da bi Benfici i četiri razlike moglo biti dosta za prolaz. I sjajno je bilo da je na samom startu Car skinuo sedmerac protivniku, da je srećom Carvalho fulao prazan gol, a Tomić zabio već izgubljenu loptu i smirio situaciju. Ali onda je Ristovski zabio na prazan gol i Benfica je u 35. minuti imala prolaznih plus 4 (15:11). Pretjerao je Nexe s igrom s igračem više, nije se isplatilo, a Ristovski je nakon gola 'poludio' što je bila otežavajuća okolnost. No, srećom u istoj formi je bio i Moreno Car. Jaganjac je nastavio s odličnim napadom. Dugo se rezultat vrtio oko 3-4 razlike za domaće. Cepelinom Vide i Barišića spustili su se na -2 i Resende je 15. minuta prije kraja zvao time-out.

Nexe je inzistirao na igri 7 na 6, Benfica je prešla na 5-1, ali Našičanima se isplatilo, jer su pet minuta prije kraja bili na -1 (24:23). I tu je čini se sve bilo gotovo. Na -2 Horvat je dvije minute uzeo time out da smiri situaciju. Barišić je fulao penal, Jaganjac napravio probijanje, pa je Benfica dobila šansu. Zadnji napad na +3 20 sekundi. Moreno zabija, na centru zaustavlja napad Nexea i dobiva crveni. Dumenčić dobiva penal za prolaz i pogađa gredu. Nexe ispada, nevjerojatno, nemoguće…

22. travanj 2024 13:14