Ivan Martinović
 Željko Hajdinjak/Cropix
SP JUNIORA U RUKOMETU

OVAKO NEŠTO NIJE USPIO NITI IVANO BALIĆ! DOMINIKOVIĆ I NJEGOVI JUNACI ISPISALI POVIJEST Hrvatska izborila veliko finale protiv moćnih Francuza!

Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 27. srpanj 2019. 20:48

HRVATSKA - PORTUGAL 31:28 (12:9)

HRVATSKA: Ereš (8), Panjan (1); Malec, Mileta 7 (3), Novak 1, Godec, Vistorop 4, Martinović 8, Špruk 1, Miličević, Srna, Vekić, Račić, Papić 1, Šarac 6, Jaganjac 3. Izbornik Davor Dominiković

PORTUGAL: Valerio (14), Gaspar; Perreira, Teixera, Vieira 2, Frade 5, Santana, Reis, D. Silva 8, Gomez 3, F. Silva, Fernandez 6, Monteiro 2, Luorerio, Ribeiro 1, Soares. Izbornik: Ricardo Santos

Hrvatska je u finalu SP juniora u Španjolskoj. Igrat ćemo u nedjelju (16.30), a s kim drugo nego s Francuskom, za zlato. Sjajno, prva juniorska medalja je tu na SP u povijesti! To sve govori o generaciji.

Nije lako jednog odličnog protivnika dobiti dvaput na jednom natjecanju, a Hrvatska je to za finale morala protiv Portugala. Protivnik koji vjerojatno ima najbolju sedmorku u Europi, ali nakon sedmoke mu zna zafaliti, što na velikim natjecanjima često zna biti problem. S njima nadigravanja nema, čvrsta obrana i napad bez greške jedini su recept.

I prvih 30 minuta je bilo tako, sa usponima i padovima, koje su izavali vratari - odlični Ereš i malo samo malo slabiji Valerio. U seriji 5:0 došli smo do 9:4, onda smo pali sa 0:3 na 9:7, pa je Dominiković potsjetio na obranu i poluvrijeme smo završili na 12:9. Portugal je krenuo u rizik jako rano sa 3-3 obranom koju je trebalo kretanjem i igrom jedan an jedan 'bušiti'. I išlo nam je to uz neke teškoće sa zicerima. No, nitko nije savršen.

Drugi dio slično od 14:9 do 14:13, razlog Valerio na golu Portugala. I opet time out. No, Portugal je poveo u 41. minuti 18:17. Nismo izgledali obećavajuće. Sve raspoloživo fizički se oduprijeti digao ej Dominiković za obranu, a Šarac nas je dignuo u napadu do +2 ponovo. I slomili smo Portugal, obranom, a kako drugačije.

U prvom polufinalu Francuska je teškom mukom svladala odlične Egipćane 35:33 (19:16) i pravovremeno im uzvratila za poraz u skupini. Imali su Francuzi +5 u nastavku, ali fanatično borbeni Egipat je to dostigao. No, nisu izdržali do kraja, presudio im je Elohim Prandi. Kod Egipta po 5 golova Elderraa, Mamdouh i Ramadan, a kod Francuske 7 golova Gaudin.

HRVATSKA - PORTUGAL 31:28

HRVATSKA: Ereš, Panjan; Malec, Mileta, Novak, Godec, Vistorop, Martinović, Špruk, Miličević, Srna, Vekić, Račić, Papić, Šarac, Jaganjac

PORTUGAL: Valeiro, Fernandes, Frade, Gaspar, Gomes, Loureiro, Monteiro, Pereira, Reis, Riberio, Santana, Silva D, Silva F, Soares, Teixeira, Vieira

-----------------------------------------

KRAJ UTAKMICE! HRVATSKI JUNIORI PLASIRALI SU SE U FINALE SVJETSKOGA PRVENSTVA! ČESTITKE, MOMCI!!!

60' - Zabija i Novak! To je to, igrat ćemo finale protiv Francuza!!!

59' - Mileta zabija iz kuta za plus 4!!! Bravo, majstore!

59' - Silva je zabio za minus tri. Samo mirno, momci!

58' - Mileta dodaje još jedan za 29:25! Vekić je dobio izravni crveni karton zbog grubog starta na Gomesu.

58' - Hrvatska ima igrača više i Špruk pogađa za plus tri! Panjan brani i ovo je sjajna situacija za naše mladiće!!!

57' - Pogađa opet Martinović, ali slijedi ga nevjerojatni Fernandes...

56' - Monteiro vraća na minus dva.

56' - Solo-prodor Martinovića i Hrvatska ima tri razlike samo četiri minute prije kraja! Sedmi njegov pogodak...

53' - I opet s krila pogađa nezaustavljivi Fernandes... peti njegov pogodak i svi su pali u drugome dijelu.

52' - Vistorop probija i povećava na +3!

51' - Fernandes odmah vraća na minus jedan. Šarac opet zabija! Kako igra Josip Šarac u drugome dijelu, ima šut 5/7 u ovom trenutku!

50' - Šarac igra briljatntno u ovim trenucima, zabija iz koraka za novu prednost od dva razlike!

49' - Opet vodi Hrvatska! Mileta iz kuta donosi nam prednost!

48' - Šarac majstorskom fintom donosi novo izjednačenje!

47' - Ne izgleda ovo dobro, prelagano dolaze Portugalci do pogodaka. Sada je strijelac bio Vieira.

46' - Mileta je ponovno siguran iz sedmerca!

46' - Monteiro pogađa za 20:19.

45' - Frade je spretno pogodio za vodstvo, ali Martinović vraća utakmicu u egal!

43' - Šarac se odvažio na udarac i sjajno pogodio za novo izjednačenje, 18:18!

41' - Ponovo pogađa Fernandes i Portugal u drugome poluvremenu dolazi do vodstva. Novi time-out. Primili smo deset golova u samo deset minuta, a u cijelome prvom poluvremenu ukupno devet golova.

40' - Obranio je Ereš, ali je odbijanac prihvatio Fernandes i pogodio za izjednačenje.

39' - Brzo pogađamo, ali brzo i primamo... 17:16 u samo par minuta.

38' - Pogađa Jaganjac, majstor ima 3/3! Međutim, opet brzo pogađa Portugal.

37' - Vistorop pogađa za 15:13! Ali uzvraćaju onda opet Portugalci...

36' - Opet smanjuju razliku Portugalci, Frade zabija za 14:13. Dominiković zove novi time-out.

34' - Diego Silva dodaje još jedan gol i smanjuje na tri razlike.

32' - I drugi Martinovićev gol u samo dvije minute!

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Martinović sjajnim pogotkom otvara nastavak!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

30' - Zabija i Vistorop! U posljednjim sekundama pogodio je za solidnih plus tri s kojima se odlazi na predah.

29' - Kako je sada probio mrežu Jaganjac! U trenucima kada nam je prijetio pasivan napad potegao je s oko 11 metara i silovito pogodio za 11:8!

27' - Martinović zabija! Sedam minuta bili smo bez pogotka dok se u zrak nije vinuo Ivan Martinović!

26' - I opet brani Ereš! Majstorski je skinuo Fernandesov šut s krila!

25' - Itekako važna obrana Ivana Ereša! U ključnom je trenutku skinuo šut Pereiri!

23' - Razigrao se Diego Silva, zabio svoj četvrti gol i smanjuje našu prednost na dva razlike. Dominiković zove time-out, motivirao je naše rukometaše vrlo energično: "Poderi ga! Poderi ga ako treba!", grmio je hrvatski izbornik poručivši time da šutevi moraju biti jači i realizacija igrača više mora biti efikasnija.

22' - Dva brza pogotka Portugalaca i vraćaju se na tri razlike.

20' - Svaka čast, momci! Jaganjac je nakon brze kontre zabio za plus 5!

18' - Mileta pogađa za plus 4! Sjajan pogodak sa sedam metara...

15' - Treći gol zaredom Hrvatske! Ponovno je Šarac strijelac koji izvana pogađa za 7:4.

14' - Ponovno zabija Mileta! Ukrao je loptu i odvodi Hrvatsku na +2.

12' - Šarac zabija svoj drugi pogodak na utakmici!

10' - Mileta zabija iz sedmerca i dovodi Hrvatsku u novo vodstvo, ali Portugalci zabijaju odmah u idućem napadu.

8' - Portugal preokreće i po prvi puta dolazi do vodstva, ali Hrvatska odgovara odmah u idućem napadu preko Papića.

7' - Zapelo je malo u napadu Hrvatske, a Portugalci to koriste i zabijaju za izjednačenje.

5' - Portugalci nakon posta od pet minuta dolaze do prvog pogotka na utakmici.

3' - Ereš sjajnim obranama 'maltretira' Portugalce na samom otvaranju, a Vistorop zabija za novi pogodak Hrvatske.

2' - Martinović nastavlja sa sjajnom igrom i nakon Tunisa i postiže prvi pogodak za Hrvatsku!

1' - Počela je utakmica!

>>> Hrvatska je već saznala ime protivnika ukoliko izbori veliko finale, a tamo će ju čekati jaka reprezentacija Francuske koja je u svojem polufinalu bila bolja od Egipta s 35-33.