Ronald Gorsic / CROPIX
EHF LIGA PRVAKA

PPD ZAGREB VODIO GOTOVO ČITAVU UTAKMICU, PA U SAMOJ ZAVRŠNICI UPISAO PORAZ Bez obzira na poraz u Areni Zagreb izborio osminu finala Lige prvaka

Piše: HinaObjavljeno: 24. veljača 2019. 19:59

Rukometaši PPD Zagreba osigurali su plasman u osminu finala Lige prvaka premda su u susretu 13. kola B skupine u Areni izgubili od njemačkog prvaka Flensburg-Handewitta sa 21-22 (11-9).

Hrvatskom prvaku je pomogao PSG koji je Celju pobijedio Celje Pivovarnu Laško sa 36-32, pa hrvatski sastav uoči zadnjeg kola ima nedostižna tri boda više od slovenske ekipe.

Zagrebaši su u Flensburgu ostvarili jednu od najznačajnijih ovosezonskih gostujućih pobjeda u Ligi prvaka nakon što su pobijedili sa 31-29. Večeras su imali priliku novom pobjedom osigurati prolaz, a potom u zadnjem kolu u Szegedu 'napasti' i treću poziciju. Nažalost, nisu uspjeli, no ostaje utjeha kako su i usprkos porazu prošli dalje.

Gosti su bolje ušli u susret, međutim nakon što je PPD Zagreb ubrzao s igrom počeo je okretati rezultat u svoju korist. U 16. minuti hrvatski prvak je stigao do dva gola prednosti (6-4), u 19. minuti je bilo +3 (8-5), a u 26. minuti i najvećih +4 (10-6). U završnici prvog dijela njemački prvak je smanjio na samo gol zaostatka (10-9), no Zagreb je na odmor otišao s dva pogotka prednosti (11-9).

Zagreb, 240219.
Arena Zagreb, Laniste.
Utakmica 13. kola EHF Lige prvaka,
RK PPD Zagreb - SG Flensburg - Handewitt.
Na fotografiji: Benjamin Buric, Zlatko Horvat.
CROPIX

Flensburg je daleko bolje otvorio nastavak susreta. U 33. minuti je izjednačio na 11-11, a minutu kasnije i poveo sa 12-11 što je bilo prvo vodstvo gostiju nakon 12. minute i rezultata 4-3. Nažalost, njemački sastav nije na tome stao. Uslijedio je novi pogodak za vodstvo 13-11 ili 4-0 na otvaranju drugog dijela. Zagreb je tek nakon sedam minuta nastavka zabio prvi gol smanjvši zaostatak na minus 1.

U 43. minuti je uspio poravnati na 15-15, a potom i povesti (16-15). U nastavku susreta gledali smo izjednačenu igru pa se u posljednje dvije minute ušlo rezultatom 20-20. Burić je tada obranio Potočniku, a u kontri je Wanne zabio za prednost gostiju. Burić je obranio i udaraca Horvata i kada je Zachariassen 30 sekundi prije kraja zabio za 22-20 priči je bio kraj. Zagreb je uspio tek ublažiti poraz.

Na fotografiji: Damir Bicanic.
CROPIX

Njemački sastav su do pobjede predvodili Hampus Wanne s devet golova, te Johannes Golla sa četiri gola, dok je Benjamin Burić sakupio 13 obrana.

Kod PPD Zagreba najefikasniji su bili Zlatko Horvat s pet, David Mandić sa četiri, te Damir Bičanić s tri gola. Urh Kastelic je imao osam obrana.

Na ljestvici vodi PSG sa 24 boda, Pick Szeged je drugi sa 19 bodova, a Flensburg na trećem mjestu ima 14 bodova. Nantes je četvrti sa 13, Motor Zaporožje ima 11, a PPD Zagreb 10 bodova. Zadnja dva mjesta drže Celje (7) i Skjern (6).

Na fotografiji: Urh Kastelic.