Ante Cizmic / CROPIX CROPIX
KAKO SU IGRALI

NEVJEROJATNO DA JEDAN ČERVAROV VELIKI ADUT I NADOLAZEĆA ZVIJEZDA NIJE NI ZAIGRAO U TAKVOJ UTAKMICI Pogledajte sve ocjene hrvatskih heroja

Bila je to rukometna drama za povijest. Hrvatska je u zadnjim sekundama drugog produžetka srušila Norvešku (29:28) i izborila veliko finale Europskog prvenstva. U nedjelju će igrati protiv Španjolske za prvo europsko rukometno zlato, a mi vam donosimo ocjene naših igrača u epskom polufinalu.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 25. siječanj 2020. 13:33

Najbolji u momčadi: Domagoj Duvnjak 5

Osam teških komada, asistencija, obrana kojoj je Berge na kraju skinuo kapu. Odmori do nedjelje, ne možemo bez tebe.

Marin Šego 5

Na kraju su mu izbrojali 11 obrana. No, važnije od 11 su tri u odlučujućem produžetku.

Matej Ašanin 5

Uđe i skine dva penala dvojici najefikasnijih Norvežana. On nas je sačuvao na životu.

Marino Marić 5

Velika utakmica, posebno u prvom poluvremenu. Nezaustavljiv, ali nije lako u takvom ritmu igrati.

Matej Hrstić -

Sedam minuta u igri, jedno isključenje.

Luka Stepančić 4

Kada se zaleti OK, a bez zaleta ide teško. Izdržao je junački u prvom dijelu, pomogao je Horvat u drugom. Tri gola.

Zlatko Horvat 5

Krilo, desni vanjski, 4 gola, kada je bilo najteže Zlaja je uletio u rolu koja nije njegova i držao vodu. Mali div!

Josip Šarac -

Nije ulazio, nevjerojatno.

Igor Karačić 5

Dizao se, padao, pa se opet digao. Fulao je zicere, ali je na kraju njegova lopta s očima našla Musu.

Željko Musa 5

Podebljao je obranu snagom kada je bio najteže, a na kraju je i zabio ono što je u Francuskoj prije tri godine fulao.

Marko Mamić 4

Vrijedan u obrani koja nas je nosila. Slične minute kao i Musa. U napadu pokušao, ali bez učinka.

Luka Cindrić 4

Muči njega ta noga, krpa se, zabio je 1 što je u ovakvim utakmicama za njega malo. Još da samo izdrži u nedjelju.

Ilija Brozović -

U igri 18 sekundi.

Vlado Matanović 5

Hrabro je to odradio danas. Jurnuo je u kontru, zabio s pozicije, odmorio Stepančića.

David Mandić 5

Nije mu bilo lako s raspucanim Tangenom, ali ga je na kraju primirio. I zabio svojih maksimalnih 2/2. Još jedan pljesak za nezamjenjivog Mandu.

Marin Šipić -

Pet minuta, kao pomoć bez nekih velikih rezultata.

--------------------------------------------------------------------------------

LINO ČERVAR 5

Mirno je sve to vodio, a nije bilo lako. Momčad je bila spreman na najveći pritisak i psihološki napor i to je njegova velika pobjeda.

24. travanj 2024 18:49