JONATHAN NACKSTRAND AFP
SKUPINA II

NORVEŠKA VEĆ DO POLUVREMENA PREGAZILA MAĐARSKU, SJAJNA SLOVENIJA NAPRAVILA VELIKI KORAK PREMA POLUFINALU Nezaustavljivi Bombač bombardirao gol Vikinga

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 17. siječanj 2020. 19:05

Nakon Slovenije pobjedu u prvom kolu skupine II drugog kruga natjecanja na Europskom rukometnom prvenstvu ostvarila je i Norveška.

Utakmica Norveške i Mađarske bila je jednosmjerna ulica od samog početka, a na kraju je završilo sa 36:29 (20:12).

Na poluvremenu je Norveška vodila sa 20:12, a u drugom su dijelu stečeno samo lakoćom održavali.

Sander Sagosen sa 7 i Göran Johannessen sa 6 golova bili su najefikasniji igrači Norveške, dok su kod Mađara prednjačili Patrik Ligetvari i Bence Nagy sa 5 golova.

Posljednju utakmicu ove skupine od 20.30 igraju Švedska i Portugal.

Slovenia's Dean Bombac reacts during the Men's European Handball Championship, main round Group II match between Slovenia and Iceland at Malmo Arena, Sweden, on January 17, 2020. (Photo by Jonathan NACKSTRAND / AFP)

Slovenska rukometna reprezentacija ranije je u ovoj skupini pobijedila Island 30:27 (15:14).

Slovence je do pobjede predvodio sjajni Dean Bombač sa devet pogodaka i čak 10 asistencija, a vratar Klemen Ferlin je sakupio 15 obrana. Najbolji strijelac Islanda bio je Bjarki Elisson sa šest golova.

Slovenci djeluju vrlo dobro usprkos ozljedi najeikasnijeg igrača i kapetana Vida Kavtičnika koji se ozlijedio na zagrijavanju uoči okršaja protiv Švicarske i neće igrati na ostatku Eura.