Martin Rose Bongarts/Getty Images
UTJEŠNA NAGRADA

OČEKIVALI SU FINALE, DOBILI SAMO REVIJALNI OGLED: Nijemcima peto mjesto, Portugal potvrdio najbolji plasman u povijesti na europskim prvenstvima

OČEKIVALI SU FINALE, DOBILI SU SAMO POBJEDU U REVIJALNOM OGLEDU: Nijemcima peto mjesto, Portugal potvrdio najbolji plasman u povijesti na europskim prvenstvima
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 25. siječanj 2020. 19:42

Njemačka 29 (14)

Portugal 27 (13)

STOCKHOLM – Tele2 Arena. Gledatelja 7.710. Suci: Kurtagić i Wetterwik (Švedska).

NJEMAČKA: Bitter (2+1), Wolff 2 (10+1); Gensheimer, Golla 4, Reichmann 1(1), Weber, Michalczik 3, Häfner 2, Kühn 6, Böhm 2, Kohlbacher 2, Kastening 1, Schmidt 2, Zieker 3, Drux 1. Izbornik: Christian Prokop

PORTUGAL: Quintana (12), Capdeville; Portela 1, Ferraz 4, Martins 3, Moreira 2(1), Silva 3, Salina 2, Rocha, Borges 4, Branquinho 3, Cavalcanti 2, Areia 1, Gomes, Frade 1, Magalhaes 1. Izbornik Paulo Pereira

SEDMERCI: Njemačka 1(1), Portugal 3(1).

ISKLJUČENJA: Njemačka 6 min, Portugal 8 min.

Njemačka je osvojila peto mjesto na Europskom prvenstvu. U utakmici u Tele2 Areni rukometaši Christiana Prokopa bili su bolji od Portugala 29:27 te su plasman iz Hrvatske 2018. popravili za četiri mjesta. Trijumf su Nijemci osigurali najviše zahvaljujući učinku svojih vratara; Bitter je obranio tri, a Wolff 11 udaraca, od toga i po jedan sedmerac.

Zadovoljni mogu biti i Portugalci, iako su poraženi u posljednjem nastupu, jer im je šesto mjesto najbolji rezultat u povijesti europskih prvenstava, dosad im je sedmo mjesto bilo najviše. Na ovom Euru bili su vrlo ugodno iznenađenje i s njima će svakako trebati računati u godinama koje dolaze.

Uzbudljiva utakmica riješena je tek u završnici, kad je Njemačka serijom od 4:1 u posljednjih 10 minuta riješila pitanje pobjednika. Portugalcima nije mogao pomoći ni raspoloženi vratar Quintana koji je skupio 12 obrana. Nijemce je prvo držao Wolff, a u završnici je roletu spustio Bitter. Ključan je bio sedmerac kojeg je obranio u 53. minuti.

23. travanj 2024 21:32