JOE KLAMAR AFP
BJELORUSI OSTALI U IGRI

POČINJE RASPLET U HRVATSKOJ SKUPINI NA EURU Aktualni prvak Europe se dugo mučio i na kraju bacio rukavicu izazova Hrvatskoj

Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 18. siječanj 2020. 21:02

ŠPANJOLSKA - AUSTRIJA 30:26 (17:16)

BEČ Gradska dvorana. Gledatelj 9232. Suci: Gjeding i Hansen (Danska).

ŠPANJOLSKA: Perez de Vargas, Corrales (9); Maqueda 6, Fernandez 3, Entrerrios 4, A. Dušebajev 2, Sarmiento 2, Aguinagalde, Sole 1, Figueras 4, Canellas 1, Morros, Gomez 3 (1), Arino 4, Guardiola.

Izbornik

AUSTRIJA: Bauer (1), Eichberger (6); Božović 5, Weber 3, Wöss 1, Posch 2, Frimmel 4, Dicker 2, Herburger, Zeiner 2, Živković, Bilyk 3, Wagner 2, Jochmann 1, Hutecek 1, Santos.

Izbornik Aleš Pajovič

SEDMERCI: Španjolska 1 (1), Austrija 2 (2).

ISKLJUČENJA: Španjolska 6 minuta (Maqueda, Entrerrios, Gomez), Austrija 4 minute (Božović, Weber 2).

Španjolska je upisala i petu pobjedu na ovom Euru i u preostala dva susreta drugog kruga (Bjelorusija, Hrvatska) treba joj samo bod za potvrdu polufinala. Za Španjolce bi to bilo deveto polufinale na Eurima i peto u nizu.

Austrijanci su učinili sve da u rasprodanoj dvorani otežaju posao favoritu, ali Španjolska je kvalitetnija reprezentacija s više rješenja i to je u drugom poluvremenu došlo do izražaja. Španjolci su poveli 8:5, ali su Austrijanci brzo vratili i prvi put poveli 10:9. Uspjeli su Španjolci zaustaviti Nikolu Bilyka, ali raspoloženi su bili Božović, Zeiner i Frimmel i favorit je imao samo 17:16 nakon prvih 30 minuta igre.

U nastavku je Maqueda ubacio u višu brzinu, Španjolska je povela 23:19, ali Austrijanci su im nastavili "puhati za vrat". Svojim šestim golom Maqueda je napokon prelomio susret sedam minuta prije kraja kad su Španjolci poveli 27:22.

Bjeloruski rukometaši zadržali su izglede, istina vrlo male, za plasman u polufinale Eura. Ujedno su ugasili sve nade Češke, koju su u prvom dvoboju jučerašnjeg bečkog programa svladali s 28:25. U vrlo izjednačenoj utakmici, u kojoj nijedna momčad nije imala prednost veću od tri pogotka, Česi su vodili samo u prvoj minuti.

Nakon toga su u više navrata dolazili do izjednačenja, posljednji put u 48. minuti (22:22), ali ni u jednom trenutku nisu uspjeli povesti. Nakon što su 90 sekundi prije isteka vremena suci videoprovjerom ustanovili da je lopta Sergeja Šiloviča prešla crtu za 27:24, priči je bio kraj.

24. travanj 2024 13:24