REUTERS/Kacper Pempel / REUTERS
STALO MAĐARSKO ČUDO

SRUŠILI SMO IH ZA BRONCU NA EURU, A SADA NAM STOJE NA PUTU DO VELIKOG FINALA Hrvatska saznala protivnika u polufinalu, ali, prvo mora pasti Španjolska

Piše: Mihovil MekićObjavljeno: 24. siječanj 2017. 19:51

Rukometaši Norveške postali su prvi polufinalisti Svjetskog prvenstva u Francuskoj, nakon što su u utorak, u četvrtfinalnom dvoboju odigranom u Albertvilleu, s 31-28 (17-10) nadigrali Mađarsku.

Norvežani su sjajno otvorili utakmicu te već u 7. minuti imali prednost od pet golova (6-1) koju su bez poteškoća održavali i postupno povećavali. Na poluvrijeme su otišli s vodstvom 17-10, a u 45. minuti su došli do okruglih +10 (26-16). U završnih 15 minuta Mađari su serijom 8-2, devet golova zaostatka pretvorili u pristojan poraz (28-31).

Norveški vratar Torbjorn Bergerund svojim je obranama (14) otvarao mogućnost za brze kontranapade koje su njegovi suigrači lakoćom završavali i na taj način gradili prednost i put prema polufinalu. Najbolji strijelci Norveške bili su Espen Lie Hansen sa 6 golota te Sander Sagosen i Kent Robin Tonnesen sa po pet pogodaka. Mađare je sa 11 golova predvodio Gabor Csaszar.

Norveška će u polufinalu igrati s boljim iz dvoboja Hrvatske i Španjolske, koji je na programu od 20.45 sati u Montpellieru.

U preostala dva četvrtfinala Francuska od 19 sati igra protiv Švedske u Lilleu, a u terminu od 20.45 sati Slovenija i Katar će odmjeriti snage u Parizu.

24. travanj 2024 05:10