Željko Hajdinjak / CROPIX
SEHA LIGA

SLIJEDI TEŠKO GOSTOVANJE KOD VICEPRVAKA EUROPE Zagrebaši slavili na vrućem gostovanju u Šapcu za odličan start sezone

U 49. minuti Horvat diže Zagreb na 23:18 i tu se već nazire kraj priče.
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 04. rujan 2019. 12:41

Zagreb je pobjednički otvorio SEHA sezonu, iako je to u Šapcu protiv povratnika u ligu Metaloplastike izgledalo teže od očekivanog. No, na vrijeme se Zagreb uspio odmaknuti od domaćina i ući u miran finiš te tako lakše priveo utakmicu kraju.

Počelo je savršeno sa 0:4, šest minuta bez primljenog gola, ali je domaćin već u 15. minuti golom Aleksandra Babića došao do egala. Vrlo dobro branio je vratar Jandrić. U prvih sedam minuta nastavka Hrstić, Mandić i Horvat dižu Zagreb na +3, Ašanin dolazi uskoro na razinu Jandrića i Metaloplastici ohrabrenoj europskim uspjehom protiv Bešiktaša ostaje sve manje nade.

U 49. minuti Horvat diže Zagreb na 23:18 i tu se već nazire kraj priče. Zagrebu sada slijedi gostovanje u Veszpremu, koji je na startu pobijedio u Brestu 27:28 (Pešić 3 obrane za domaće).

Metaloplastika 25 (13)
PPD Zagreb 28 (13)
ŠABAC SD Zorka. Gledatelja 2000. Suci: Načevski i Nikolov (Makedonija).
METALOPLASTIKA: Bomastar, Jandrić (8+1); Trifunović, Pisarić 4, A. Babić, Došen, Čagalj 1, Micić, Matičić 5 (3), Todorović, Gojković 2, Petrović, Milić 4, Kljajić 4, Trkulja, D. Babić 5. TRENER: Veselin Vuković
PPD ZAGREB: Ašanin (8+1), Jović; Šipić 3, Mandić 6 (1), Božić, Pavletić 5 (1), Hrastnik, Stojnić, Horvat 6 (3), Kosteski, Špende 1, Ravnić, Gadža 2, Hrstić 2, Bičanić, Vlah 3, Vekić. TRENER: Branko Tamše
SEDMERCI: Metaloplastika 6 (5), PPD Zagreb 6 (5)
ISKLJUČENJA: Metaloplastika 10 minuta, PPD Zagreb 14 minuta
IGRAČ UTAKMICE: David Mandić

20. travanj 2024 07:15